Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-01-2011, 19:19   #12 (permalink)
omnia
Üye

Teşekkür: 0
6 Mesajda 12 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: iherb.com ile ilgili yeni başlayan bir sorun üzerine

Alıntı:
cio_cio´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Omnia dediğim gibi..

özel kargoda takılsa idi size haber verip belli ücretler karşılığında size ürünü teslim ederlerdi..

Ama direk yollamamak sağlık bakanlığının ve tarım köy işleri bakanlığının gıda takviyerindeki ölüm sebeplerini minimum seviyeye indirmek için bireysel olarak getirmeyi engellemiş olabilir..

Ama ürünleri ithalat firmaları alabilir çünki gerekli numuneleri bakanlığa vererek test yaptırıp sonuclarına göre ürünü çekebilirler.

Üründen numunen olsa. Bakanlık onayın olsa sorun yok eskisi gibi olmayacak git gide sıkı tutuyorlar gümrükleri.

ben şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım.. çünkü ayda bir kere, en fazla 120 dolarlık ve içinde 5-6 ürün olan, her üründen tek tek en fazla iki tane sipariş verdim. zaten verdiğim ürünler Türkiye'de de satılan solgar, now gibi markaların ürünleri ama tabi buraya göre oldukça ucuzdu.

iherb gerçekten ekonomik ve hızlıydı biliyorsunuz. bu imkanı kötüye kullanıp, istismar edip sürekli ve çok miktarda ürün siparişlerinden dolayı gümrükte sıkıntı yaşanmış olabilir ve ayrıca iherb'in sanıyorum müşteri sayısı da son bir iki ayda oldukça arttı (acaba diyorum Türkiyedeki bazi distribütörlerin bundan şikayetleri mi oldu) ve gümrükteki iş yükünü arttırdı...

Ama iherb'in yeni uygulaması tamamen bu sıkıntılardan kurtulmaya yöneliktir çünkü sanıyorum İherb2in Türkiye Gümrüğündeki kriterlerden haberleri yok, bilgileri olmasını da bekleyemeyiz.. Onun için böyle kestirip attılar ve bence haklılar, çünkü duyduğuma göre gümrükten geçmeyen ürünlerin sahipleri iherb'i ve bankaları mail yağmuruna tutmuşlar.. (Şimdi sıra bizde, yani çözüm arayanlarda)

eğer kriterler belliyse, ki yukarıdaki soruları onun için sormuştum, bunlar iherb'e yazıp deriz ki.. bakın işte Türkiye gümrüklerinde bu kriterler haricinde ürün alımında sorun yaşanabilir, ürün seçiminde Türkiye müşterilerine ona göre seçenek sununuz.. Adamlar bunu bilirlerse neden binlerce Türk müşterisini kaybetmek istesinler ki..?
omnia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 07:59
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design