Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-01-2011, 14:35   #1 (permalink)
getzafer
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart AMERİKAN JANT GETİRMEK İSTİYORUM

Merhaba arkadaşlar,

torq thrust II amerikan racing jant almak istiyorum.
Araştırdım Türkiye'de hiç bir yerde satılmıyor. hatta satıcılar artık getiremiyoruz diyor.

bazı forumlarda amerikadan jantı satın alıp getirenler olduğunu öğrendim.
ama o kişilerin de ne dedikleri belli değil. güya getirtmişler ama her biri ayrı telden çalıyor.
Birinin şöyle dediğine öteki olur mu hiç, yok öyle bir şey diyor.
En doğrusunu sizlerden öğrenebilirim. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Öncelikle firma sahibi değilim. hiç bir belgem yok. internet (e-bay) üzerinden jantı satın almak istiyorum. jantlar 16'' ve tanesi 250$.
bir kişi, 5 tane almam gerektiğini. birinin gümrükte kırılacağını söyledi. doğru mudur? boş yere 250$ vermek üzücü olur.
öteki kişi, aracın ruhsatı ile gitmem gerektiğini söyledi. arabanın ruhsatı benim üstüme değil. gümrükten alabilmem için benim üstüme araç olması ve o ruhsat ile beraber mi gitmem gerekir?
son varlık ise alacağım jantların bilmem ne belgesi olmadığı için (sanırım şu çin mallarının ticaretini zorlaştıran kanunla ilgili, jant satıcıları böyle bir kanun yüzünden getirtemediklerini söylediler.) jantları hiç bir şekilde ülkeye sokamıyacağımı söyledi. doğruluk payı nedir?

sonuç olarak 4 jant alacağım. Ticari miktar veya mahiyette olan eşya sınıfına mı girer yoksa, %10 luk vergi ödeyip jantları teslim alabilr miyim?

lütfen yardımcı olun.
getzafer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:35
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design