Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-03-2008, 00:12   #1 (permalink)
abc123
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Yurt dışından kozmetik ürün satın alma

Merhaba,

Forumun bu bölümünü okudum, bazı cevaplar buldum ama tam emin olamadım ve anlamadım. Bazı şeyleri tekrar soruyor gibi olursam özür dilerim.

Ben Amerika'da bir firmadan 1 şampuan, 1 krem, 1 vücut losyonu, 1 de sabun satın almak istiyorum. Bunların toplam değeri 97 USD. Yazdıkları mailde taşıma ücretinin 37 USD olacağını yazmışlar, "ülkenizdeki gümrük konusunu bilmiyoruz, o sizin sorumluluğunuzda" demişler. Ha, bir de "gift" olarak gönderebileceklerini söylemişler. Öyle olunca ne değişiyor anlamadım.

Forumdan 100 Euro'yu gecmediği takdirde(gift olup olmaması farketmez) gümrüğe takılmayacağını öğrendim. Doğru öğrenmiş miyim Gümrüğe takılmaması demek ürünün direk eve gelmesi demek mi? Yani benim gümrüğe gitmem gerekmeyecek böyle bir durumda, değil mi?

Bir de forumda posta-kargo farkına falan değinilmiş, bunu tam anlamadım. Bana EMS(Express Mail International)'la göndereceklermiş. Bu kargo mu oluyor, posta mı?? Benim için önemli olan bir yere takılmadan direk eve gelip gelmeyeceği. Bunu öğrenmek istiyorum.

Bir de bu alışveriş için tekrar sınırı var mı diye konuşulmuş forumda ama ben tam cevabı bulamadım. Ben bu ürünleri almaya devam edeceğim ama tabi tükendikçe. Tükenmesi de 2 ay gibi bir zaman sürer. 2 ayda bir 100 Euro'yu geçmeyen 3-4 tane ve her biri farklı ürün olarak alışverişimi devam ettirebilir miyim?

Çok teşekkür ederim, umarım gereksiz oyalamadım Sevgiler..
abc123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:55
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design