Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-01-2011, 10:14   #7 (permalink)
ALPOGAN
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: E- Bayden Çakı

Bence ebay'den çakı felan almaya kalkmayın..Özellikle de şu sıralar..Gümrükte patlak veren yolsuzluktan sonra herkesin ürünü gümrükte patlamaya başladı..Ben iherb'den aldığım vitaminleri bile geçiremedim internetten..Vitamin ilaçlarını bile geri yolladılar..

Çakı olayı ise hepten sakat..Çoğu çakıları geçirmiyorlar..Geçen sene internetten sustalı çakı siparişi vermiştim..Oldum olası sustalı çakıları severim..Yanımda bulundurmam hayatta ama evde bulunmasını isterim..Hobi işte..Neyse..Sipariş 6 gün sonra gümrüğe geldi..Telefondan biri beni arayıp gümrüğe çağırdı..Ben de sanıyorumki, gidip ürünü alacam..Neşeli neşeli gittim büyük bir hevesle..Gümrüğe gittimde beni oranın polis ofisine götürdüler..Hakkımda işlem yaptılar ve dava açıldı..Tam 8 ay boyunca Kadıköy adliyesine gidip geldim..Hapis cezası çıkacak diye korktum ama para cezası çıktı..Hem verdiğim paradan oldum, hemde onun 10 misli ceza ödedim..

Benden söylemesi..Bu çakı işine hiç bulaşmayın..Kabul etmek gerekirki, herşeyin yasak olduğu ve bürokrasiye dayandığı tuhaf bir ülkede yaşıyoruz ve fazla şansımızı zorlamamalıyız..Eğer yurtdışında ''oranın vatandaşı olan, hristiyan'' bir tanıdığınız varsa, ondan isteyin kafanızdaki çakıyı..Yolcu bavuluna atıp getirsin ama birden fazla getirmesin..Ancak öyle gelebilir çakı..Başka türlü çok zor..
ALPOGAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:54
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design