Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-01-2011, 02:27   #9 (permalink)
CanMardini
Üye

Teşekkür: 1
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: YABANCIDAN ARAÇ NASIL ALINIR ??

Özellikle Commer nickli arkadaşıma verdiği çok açık ve net bilgiler için teşekkür etmek istiyorum.. cevaplar çok dolandırılmadan verilince herkes anlayabiliyor..
ben de bir şeyi net olarak öğrenmek istiyorum.. göründüğü kadarıyla can sıkıcı banka teminatı hariç yabancıdan araç alımı cazip.. benim eşim yabancı ve onun için bir araç almak istiyoruz.. 5 yıldır türkiyede ve ikamet izniyle bulunuyor.. birincisi sadece ikamet tezkeresine sahip olmakla kanunen bir yerde çalışmaksızın araç almanın imkanı var mı.. ikincisi sadece çalışma izni alması halinde araç alma hakkı elde edilebiliyorsa çalışma izni alarak bir şirkette çalışmasının akabinde aracı alsak çalıştığı sürece bir sorun olmadığını biliyoruz.. peki çalışma iznini aldıktan bir süre sonra mesela üç ay sonra sonra kendi iradesiyle ya da şirketin çıkış vermesiyle işten ayrılsa ve çalışma izni böylece sona erse.. yeni bir yer bulamazsa ya da yeniden çalışmak istemezse ve ya bir iki yıl sonra yeni iş bulsa ya da bir mazerete dayalı olarak mesela doğum dolayısıyla işten ayrılsa... gibi bu durumda çalışma izni varken almış olduğu aracın durumu ne olacaktır.. aracı kullanmaya devam edebilecek mi... aracın belli bir zaman dilimi içinde satılması mı gerekecek yoksa hemen gümrük idaresinin kontrolüne mi bırakılacak..
lütfen açık ve net bir şey saklamaksızın ve lafı dolandırmaksızın bu konuda bilgi verecek birisi varsa istirham ediyorum.. saygılar
CanMardini isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 11:09
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design