Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-03-2008, 11:58   #3 (permalink)
abc123
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Yurt dışından kozmetik ürün satın alma

Cevabınız için teşekkür ederim. Doğru ya. Yani Sağlık Bakanlığı'ndan kontrol belgesi istenmesinden dolayı takılma ihtimali büyük. Oysa ki ben bu tarz ürünü Türkiye'de piyasadaki gerek yerli, gerekse ithal ürünlerin hepsinden daha sağlıklı ve doğal diye o firmadan almayı tercih etmiştim. İçeriklerine kadar teker teker o kadar araştırdım ki... Rasgele, bilinçsizce bir alışveriş değildi. Tabi nerden bilsinler

Peki madem Sağlık Bakanlığı onayı gerekiyor, şu an piyasada cidden tehlikeli ürünler var. L'oreal bile çok zararlı kimyasallar içeriyor. www.cosmeticsdatabase.com adresinden de bir sürü şey öğrenmiştim bu konuda. İnsan sağlığına zararlı maddeler kullanmama konusundaki bir bildirgeyi L'oreal imzalamamış mesela. Ama tıkır tıkr gümrüklerden geçiyor, gayet güzel satılıyor. Yeterince denetim yapılmıyor. İktisat öğrencisiyim, Hazine Müşteşarlığı'nda staj yapmıştım ve orda söylemişlerdi, herşeyi denetlemenin çok maliyetli olduğunu ve mümkün olmadığını. Ben sağlığı çok önemseyen biri olduğumdan bunu duyunca hayal kırıklığına uğramıştım. Sağlıklı ürünü araştırıp bulmak bana düştü ama o ürüne de ulaşamama ihtimalim var

Neyse, gerekirse alırım o belgeyi. Her seferinde istemezler herhalde.

Uğraştıracak gibi. Diyorum ya, direk eve gelsin istemiştim

Bir soru daha: Farzedelim gümrükte "takıldı". Bundan benim haberim nasıl oluyor? Birileri arayıp "ürününüz gümrükte takıldı, gelip ilgilenin" mi diyor? Bana haber veriyorlar mı? Kim haber veriyor? Benim gümrüğe gitmem gerekirse Ankara'da yeri nerde Teşekkür ederim.

Aslında dışardan ürün almaya can atmıyorum, içerde doğru düzgün bir şey üretmeden hep dışardan tüketerek bu ülkenin hali ne olacak böyle? Cari açık alıp başını gidecek böyle böyle.

Ama ne yapayım, aradığım kriterlerde(söz konusu sağlık) bir ürün bulamadım yurt içinde Yerli ürünlerde bulamadım, zaten girmiş olan ithal ürünlerde de bulamadım.

Neyse, kolay gelsin..

merhaba sayın üyemiz eğer ürününüz gümrükte kalırsa getiren şirketten yada postadan nerde olduğunu öğrenebilirsiniz.Ayrıca ürün kalırsa gümrüklemesi gerekir yani bu da bir gümrükleme firmasıyla çalışacağınız anlamına gelir.Ama inşallah gümrüklemesi olmaz çünkü ondan sonra sağlık belgesi ve bir kaç belge daha istersler .
abc123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 12:10
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design