Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-01-2011, 23:39   #2 (permalink)
albert
Üye

Teşekkür: 0
11 Mesajda 11 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: bhphotovideo.com problemi

çok basit, aracıyı değiştireceksin.

Alıntı:
umutap´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar, bhphotovideo.com adresinden asus marka 1899$ a laptop aldım. kargo ücretiyle birlikte 2087$ oldu. İstanbulda gümrüğe takıldı. UPS firması vekalet verirseniz anlaşmalı gümrük müşaviri ile sorunu çözeriz toplam maliyeti 600TL civarında olur dedi. Vekaleti gönderdim, daha sonra aracı firma aradı ve garanti muafiyet belgesininde gerektiğini ayrıca toplam maliyetin 1500TL yi bulacağını söyledi. Biri sürü evrak ve 1500TL masraf benim araştırdığım ve kabul edilebilir gördüğüm masraflardan çok fazla. Ürünü iade etmek istediğimi bildiren mail attım bh ye. Bana 4 farklı kişi 4 farklı mail attı. Yazılanları ingilizcem yeterli olmadığı için tam çeviremedim. Şöyleki:

1-We will contact UPS to have the order delivered and the correct documents sent to them. If you want the order returned then it will cost you to return the order.

2-Please note that if the packaged isn't accepted and returned, the cost of customs/taxes will still be deducted so you will be paying for something you did not receive.

3-We have reviewed your RMA request and unfortunately, we are unable to accommodate that request at this time. Based upon the information you have provided, the requested return does not meet the requirements of our return policy.

bunlar ürünü geri almak istemedikleri için sorun çıkarmaya çalışıyorlar. Ancak benzer durum başkalarınında başına gelmiş ama yinede iade edip paralarını geri almışlar. Ben ne yapmalıyım sizce?
albert isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 07:33
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design