Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-01-2011, 21:55   #1 (permalink)
tolga.asp
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Question Yurtdışından fazla sayıda ürün getirtme

Merhaba,
Kendi çapımda e-ticaret ile uğraşıyorum ve oldukça talep gören bir ürünüm var fakat sık sık ufak çapta (3-5 tane) sipariş vermek yerine daha az sıklıkta çok miktarda alım yapmak istiyorum fakat gümrükte takılma durumu var.

Fazla sayıdaki ürünü gümrük memurunun dikkatini çekmeden nasıl geçirebilirim?

- şimdi yasal sınır 3 olduğuna göre atıyorum 12 tane alsamda gönderici bunları 3'erli paketler halinde 4 ayrı koli yapsa yine bir sorun çıkar mı? (aynı anda gönderilecek karşı taraftan)

- memurun önüne 4 tane koli gelmiş ama hepsi aynı kişiye gidecek, şüphelenebilir mi?

- yine içerisinde 3 ürün bulunan 4 farklı koli var, birinin adresi benim diğerlerinin adreside yan binadaki komşular olsa, hepsi aynı anda memurun karşısına gelince yine şüphelenir mi sizce? ulan der bu koliler birbirine benziyor fakat aynı sokaktaki başka kişilere gidecek, bir durum mu var acaba diyebilir mi?

- yine bu 4 koli 1-2 gün arayla benim adresime gönderilse, memur hatırlar mı bir kaç gündür aynı kişiye aynı paket geliyor diye? yoksa günde yüzlerce paket görüyor unutur mu?
tolga.asp isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 22:07
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design