Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-01-2011, 18:43   #11 (permalink)
tuti
Üye

Teşekkür: 1
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Yurtdışından İlk Alışveriş Deneyimi

Merhabalar. Ben e-bay'den bir saat alıcam. Saatin bedeli 150 dolar, yani 100 Euro'dan fazla. Kargo bedeli ise, 26 dolar. Şimdi sormak istediğim birkaç şey var:
1- Ürünün bedeli 100 euro'dan fazla olduğu için gümrük bedeli ödeyecek miyim? Ve ödersem ne kadar olacak?
2- Ödeme prosedürü ne şekilde gerçekleşecek? Bi yerlere gidip mi ödeme yapıcam; yoksa bu bedeli kargo bedeline ekletme imkanım var mı?
3- Bayram ve yılbaşı için özel bir durum varmış sanırım. Bu günlerden 1 ay önce ve 1 ay sonra internetten söylenen yurdışı ürünleri 300 euro'ya kadar gümrük vergisine dahil değilmiş sanırım. Bu doğru mu? Doğruysa hemen bu akşam sipariş vericem çünkü
4- Hangi kargo şirketini tercih etmem daha iyi olucaktır? Adresime direkt ulaşması için...
5- Kargonun bana ulaştırma zamanı (kargo) şirketten şirkete değişiyor mu? Ne kadar farkediyo bu süre? Çünkü şu an istanbuldayım, yakında izmire gidiyorum. Kargoyu duruma göre oraya ya da buraya isteticem.
Çok soru sordum farkındayım, umarım yardımcı olursunuz.
tuti isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:39
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design