Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-01-2011, 23:03   #3 (permalink)
hermes
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Protein Tozları ile alakalı

Ben http://www.bodybuilding.com dan verdim siparisi, 4lbs protein tozu. Fedex le toplam fiyati 136 liraya geldi. Dün elime ihbarname ulasti, 150 lira vergi istiyor sevgili gümruk. Kargo sirketimi aradim. Onlara vekaletname vermem, ve ayrica hizmet bedeli ödersem gümrukten almayi deneyebileceklerini söylediler. Ama garanti veremiyoruz dediler. Bu nasil bir sistemdir hayret ediyorum. Hicbir tutarlilik yok. Vergiyi ödesem bile alacagimin garantisi yok. Kargodaki yetkili tarim ve köyisleri bakanliginin bundan sonra sporcu gidalari ve vitaminleri agirligi, fiyati ne olursa olsun vergi kapsamina aldigini ogrendim. Kesin altindan birsey cikacaktir. Birisinin dayisi, emmisi bu islerin ithalatina girecektir, yada halihazirda bu isle ugrasanlar parayi bastirmislardir birilerine. Gûmruge ve ilgili bakanliga sikayet dilekcemi email ve fax yoluyla ilettim. Ama burasi türkiye, 3. Dünys ülkesinde yasiyoriz, cevap gelecegini hic sanmam. Siz yine de sikayetletinizi bildiren dilekcelerinizi yazin. Olurya denk gelir, vazgecerler, birilerinin cebini doldurmaktan. Turkiyedeki suplement siteleri bayram ediyordur heralde. Fahis fiyata satislara devam edecekleri icin. Bu sitelerde çogu ürun stoklarimizda mevcut degil yazmislar. Kazigin boyutu büyûyor demekki, bekletiyorlar…
hermes isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:43
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design