Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-01-2011, 14:34   #61 (permalink)
ALPOGAN
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: iherb.com ile ilgili yeni başlayan bir sorun üzerine

Alıntı:
cio_cio´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Elimde tarım köyişleri bakanlığı ile sağlık bakanlığı onaylı malzeme varsa gümrük getirmeme nasıl engel olabilir?

İthalat yapıyorum devlete vergi veriyorum engel nedir?

Ben sizin gibi posta yolu ile web sitesinden alışveriş yapmaktan bahsetmiyorum.

Ben ürünü ithal etmekten bahsediyorum aradaki fark bu

umarım anlatabilmişimdir.
Emin ol birçok firmanın sertifikası ve ithalat izni var. Hepsi de vergi veriyor. Ancak son zamanlarda gümrükte önlemler iyice sıkılaştı.

Gümrükte yeni bir yapılanmaya gidiliyor.İthalat da yapsanız ciddi bir bürokrasi süreci var sizi bekleyen.

İthalat dahi yapsanız mallarınızın gümrükte bekleme ve takılma ihtimali çok yüksek.

Uyuşturucu ve silah kaçakçılığı ile mücadele paranoyası gümrükleri resmen işlemez hale getirdi.

Özellikle getireceğin protein tozu felansa, tek tek her kutuyu açıp incelerler.Uyuşturucu madde ihtimalini ekarte etmek için.

Tarım müsteşarı Solgar'ın Türkiye temsilcisine bile ''Türkiye'de fabrika açın'' diyor. Solgar ürünleri bile kontrol edilmeye başlandı.

Yani zor. Üstelik arkanda ciddi bir sermaye birikimi,banka desteği felan yoksa, böyle bir işi yapamazsın.

Küçük girişimciye hiç göz açtırmıyorlar çünkü

Ayrıca tüm bu engelleri aşıp getirsen bile, iherb'in yerini tutmaz. iherb'deki kalite,ucuzluk ve çeşitliliği ben hiçbiryerde görmedim.
ALPOGAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 00:48
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design