Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-02-2011, 22:48   #5 (permalink)
felekman
Üye

Teşekkür: 3
12 Mesajda 21 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Elimden geldiği kadar eBay ve Gümrük Deneyimlerim ve Sorularınızı Cevaplayacağım

Alıntı:
cenkcil8P´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Paylaştığın bilgiler için teşekkürler.

Benim sorum şöyle:

Gümrük muafiyet sınırı 150 € ama istediğim dijital fotoğraf makinesinin amazon.com fiyatı yaklaşık 220 $. Amazon.com'un 50$ hediye kuponunu kullanarak ürünü dhl easyshop sipariş etsem gümrüğe takılır mı?
fatura bedeli önemli elbette istersen tamamını hediye kuponlarıyla al fark etmez. fotoğraf makinasının değeridir önemli olan.

bence bu postayla gelen eşya konusunda bir kanuna ihtiyaç var. iş gümrük mevzuatına göre işliyor. memur kafasına göre hareket edebildiği için o günkü psikolojik durumu gümrüğü belirliyor. nedir ne değildir kimse doğru düzgün bilgiye sahip değil. ben 800 dolarlık sony handy cam geçiren gümrük memuru tanıyorum. adam aynen şöyle çalıştı paketler ptt de duruyordu. bilmem kaç sayılı kanuna göre muaf. geçti geçti geçti...

dhl easy shop hizmetini duydum ama denemedim. çünkü sadece istanbulda hizmet veriyorlar. böyle servislerden bence uzak durun. milleti kibar soyma modelidir. inceden inceden geçirirler. onun yerine Türkiye'ye direk gönderim yapan iyi satıcılarla çalışın.

bi kere dhl gibi bi firmanın eline düşerseniz gümrükte birde aman Allah'ım aldığınıza almışınıza pişman ederler.220 dolarlık makinaya 220 tl gümrük bedeli ödemek ne kadar mantıklı bilemem.

takılır mı demeyin. takılabilir deyin. her zaman ihtimali göz önünde tutun. 2009 yılında aldığım fujifilm makinam takıldı. 1 tane makina takıldı bende 200 dolar civarı almıştım.. ama ptt de takıldı. ptt de bi yolunu bulursunuz ama özel şirketlere düştünüz mü ezdikçe ezerler. geri gönderin bile dedirtmezler çünkü geri iade için bile para isteyen şirketler var. makina muhtemelen gümrükten çıkmazsa devletin malı olur. açık artırmayla ileriki bir tarihte satılır.
felekman isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu kullanıcı felekman adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
cenkcil8P (01-02-2011)

Şu Anki Saat: 16:09
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design