Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-02-2011, 00:07   #11 (permalink)
felekman
Üye

Teşekkür: 3
12 Mesajda 21 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Elimden geldiği kadar eBay ve Gümrük Deneyimlerim ve Sorularınızı Cevaplayacağım

Alıntı:
cenkcil8P´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet açıklayıcı cevapların için tekrar teşekkür ederim ama almak istediğim point shoot camera sony markalı ve sony nin ürünleri türkiye'de gerçekten ciddi farklarla satılıyorlar.Sanırım sony distribütör vergiler dışında satış politikası ürünlerin fiyatlarını artırıyor.Ürünleri iki katı fiyatına almak istemiyorum.Aşağıda iki ürünü fiyatlarını örnek gösteriyorum.Buna benzer birçok sony ürününde yüksek fiyat farkları var.

Sony Cyber-shot DSC-HX5 Hepsiburada Fiyatı = 1.035 TL

Hepsiburada.com : Sony DSC-HX5 10.2MP 3"LCD Dijital Fotoğraf Makinesi+Orjinal Çanta+2GB Hafıza kartı+Yedek batarya Hediyeli !!! | Fotoğraf ve Kamera

Sony Dsc-HX5 Bestbuy Fiyatı = 279 $

http://www.bestbuy.com/site/Sony+-+C...=hx5&cp=1&lp=1

Bir diğer dijital makine
Sony Cyber-shot DSC-WX5 Hepsiburada fiyatı = 848 TL

Hepsiburada.com : Sony Cyber-shot DSC-WX5 12.2MP 2.8"LCD Dijital Fotoğraf Makinesi | Fotoğraf ve Kamera

Sony Cyber-shot DSC-WX5 Bestbuy fiyatı = 299 $

http://www.bestbuy.com/site/Sony+-+C...=wx5&cp=1&lp=3
hocam inceledim. sadece ilki kargolanabilir. diğeri not avaible shipping yazıyor ona dikkat et.

ben 2008 de best buy dan hp dv9910usd laptop aldım. o zaman için dolar 1,20 idi... gittiğimde 500 dolara almıştım. 600 tl ye gelirken laptop getirdim. 17 inç. abd orlando mağazasından aldım. süper bir alet. halen tık demeden çalışıyor. best buy bizdeki teknosa ya eşit. bir de circuit city vardır. iki marka zaten abd de elektronik devi olarak geçer. TVs, Computers, Cameras, GPS, Home Audio, Desktops, Laptops, Consumer Electronics, and More at CircuitCity.com bunlar sana kargo yaparlar mı bilmiyorum... o konu hakkında bilgim yok. ama dhl ile gelecek dedin sanırım. bence getirt ama sorumluluk kabul etmem ona göre... istanbuldaysan işin biraz daha kolay. 2009 a kadar dhl kargoları bulunduğun il merkezindeki ptt de gümrüğe giriyordu. sanırım şimdi Atatürk Hava Limanında giriyor... zaten istanbul dan başka şansın yok. mecburen orda girecek.

belki kurban olabilirsin. çıkar da senden bi 200-300 tl masraf isterlerse istanbulda o zaman ben hiçbir sorumluluk kabul etmem.

ayrıca best buy Türkiye merkezli kredi kartlarını kabul etmeyebilir. durum böyle olursa yine ebay gibi global kartları kabul eden siteleri denemek zorunda kalacaksın.

amazon u ben bi türlü sevemedim gitti. gerisi sana kalmış...
felekman isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu kullanıcı felekman adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
cenkcil8P (02-02-2011)

Şu Anki Saat: 13:40
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design