Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-02-2011, 00:19   #13 (permalink)
felekman
Üye

Teşekkür: 3
12 Mesajda 21 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Elimden geldiği kadar eBay ve Gümrük Deneyimlerim ve Sorularınızı Cevaplayacağım

Alıntı:
felekman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam inceledim. sadece ilki kargolanabilir. diğeri not avaible shipping yazıyor ona dikkat et.

ben 2008 de best buy dan hp dv9910usd laptop aldım. o zaman için dolar 1,20 idi... gittiğimde 500 dolara almıştım. 600 tl ye gelirken laptop getirdim. 17 inç. abd orlando mağazasından aldım. süper bir alet. halen tık demeden çalışıyor. best buy bizdeki teknosa ya eşit. bir de circuit city vardır. iki marka zaten abd de elektronik devi olarak geçer. TVs, Computers, Cameras, GPS, Home Audio, Desktops, Laptops, Consumer Electronics, and More at CircuitCity.com bunlar sana kargo yaparlar mı bilmiyorum... o konu hakkında bilgim yok. ama dhl ile gelecek dedin sanırım. bence getirt ama sorumluluk kabul etmem ona göre... istanbuldaysan işin biraz daha kolay. 2009 a kadar dhl kargoları bulunduğun il merkezindeki ptt de gümrüğe giriyordu. sanırım şimdi Atatürk Hava Limanında giriyor... zaten istanbul dan başka şansın yok. mecburen orda girecek.

belki kurban olabilirsin. çıkar da senden bi 200-300 tl masraf isterlerse istanbulda o zaman ben hiçbir sorumluluk kabul etmem.

ayrıca best buy Türkiye merkezli kredi kartlarını kabul etmeyebilir. durum böyle olursa yine ebay gibi global kartları kabul eden siteleri denemek zorunda kalacaksın.

amazon u ben bi türlü sevemedim gitti. gerisi sana kalmış...
bu arada ben sony kameralar konusunda önyargılıyım. bu sony memory card denen hafza kartı bile beni gıcık etmeye yetiyor. o kartı kart okuyucu bulup okutmak bile ölüm... bende sony modelini hatırlayamadığım bi digital var. bi kaç sene öncesinin modeli. babam almış Japon üretimi makina. fakat bir haz alamıyorum. plastik gibi geliyor bana. fotoğraf çekerken bi tat alamıyorum. ama bi nikon çok daha iyi haz veriyor sanki...

bence fujifilm canon ve nikon öncelikli marka tercihlerim.

neden dersen. bu markalar genelde fotoğraf ve baskı üzerine çalışıyor. uzmanlık alanları bu.

sony kaset çalardan cd çalardan televizyona video kameradan fotoğraf makinasına mp3 çalardan radyoya kadar üretiyor. sony kaliteli bir marka vede güzel. ama nedense bana bir fotoğraf uzmanı marka olarak gelmiyor. vede bana sorsalar hangi marka diye aklıma en son sony geliyor... çünkü adamların uzmanlığı elektronik eşya. fotoğraf değil (bence)
felekman isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Şu Anki Saat: 01:57
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design