Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-02-2011, 17:54   #19 (permalink)
felekman
Üye
 
Üyelik tarihi: Feb 2011
Yaş: 30
Mesajlar: 45
Teşekkür: 3
12 Mesajda 21 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Elimden geldiği kadar eBay ve Gümrük Deneyimlerim ve Sorularınızı Cevaplayacağım


Alıntı:
omnia´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkür ederim ancak cevabınıza şaşırdım. Sağlık bakanlığı mı? Bize şimdiye kadar bir bakanlık izni gerekiyorsa bunun "besin takviyeleri" için Tarım Bakanlığı olduğu söylendi bizzat gümrüklerden. Ancak, bakanlık izninin, tanımı Gümrük kanununun 167. maddesinde olan "ticari mahiyet arz etmeyen" getirilerde aranıp aranmadığı tartışmalıdır. Zaten kişilerin bakanlıktan izin alması teoride mümkün olsa bile, pratikte -her alışveriş için- izin alması imkansıza yakındır. Bu izne gerekçe gösterilen Standardizasyon 2011/5 Tebliğ'inde "besin takviyesi" olarak nitelenen getirilerde "ticari mahiyet arz etmeyen" miktardaki alımlardan bahsedilmemektedir.
ilaçlar için sağlık bakanlığı, gıda ürünleri için de tarım bakanlığı izni gerekli diye biliyorum. yani anlıycanız üzere alacağınız bu ürünlerin üzerinde en üst hiyerarşik organlardan olan bakanlık var. sağlıklı gıda ürünleri tebliğine uygun mu değil mi ona bakarlar. ama 1-2 şişe ptt ile gelirse takılmadan geçebilir. şans diyebilirim.
felekman isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
 




Şu Anki Saat: 06:23
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design