Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-02-2011, 10:22   #69 (permalink)
omnia
Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2011
Mesajlar: 51
Teşekkür: 0
6 Mesajda 12 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: iherb.com ile ilgili yeni başlayan bir sorun üzerine


Alıntı:
VOLVOX´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar ptt ile patladı şiparişim bundan sonra tek kutu geçmez haberiniz olsun.
Nasıl geçmez? Geçen kutular var, geçmeyen kutular var. Bununla ilgili siparişler şimdi yüksek risk altında; ama, kendi siparişiniz geçmediği için, asla geçmez demek yanlış bilgi vermektir.

Alıntı:
VOLVOX´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben bu yasayı çıkran hükümetin.... şerefsizler kesin bu ithalatçı firmaların istegiyle çıkarıldı bu yasalar seçimler yaklaşıyor ya gider ayak yasa çıkradılar
Sinirlenmeden önce biraz inceleseydiniz böyle bir yasanın falan çıkarılmadığını görecektiniz. Tarım Bakanlığı-Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından hazırlanan bir tebliğ var evet (Standardizasyon 2011/5 Tebliğ), fakat bu -bize göre- yanlış yorumlandığı için (en azından tebliğin yorumlamaya açık boşluklar içermesi bile bir sorundur), şu an gümrüklerde bir sıkıntı yaşanıyor. Bu tebliğin, tanımı Gümrük kanununda açıklanan ticari mahiyet arz etmeyen alışverişlere uygulanıp uygulanmayacağı kesin olmadığı için uygulamada sorunlar yaşanıyor. Bir aydır bununla ilgili şikayetler Gümrük Müsteşarlığına iletiliyor ve kısa süre içerisinde buradan bir açıklama/düzenleme yapılacak. Umarım bu düzenlemeden kimse (ne ithalatçılar ne de kişisel alışverişleri ticarete dönüştürmeyen bireyler) tamamıyla mağdur olarak çıkmaz.
omnia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
 
Şu Anki Saat: 03:08
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design