Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-02-2011, 09:52   #3 (permalink)
omnia
Üye

Teşekkür: 0
6 Mesajda 12 kere teşekkür edildi
Question Cevap: Kendime Supplement Aldım Tarım Bak Numune Alır mı

Alıntı:
thymus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...ülkeye supplement girişi yasaklanmıştır.ister 1 adet olsun, ister 1 koli olsun, istersede yasal hakkın olan fiyat limitini aşmamış olsun.hatta hediye dahi olsa geçiş yasak.
Bakın siz veya başka biri, herhangi bir konuda, "yasaklanmıştır" diyorsa bunun hukuki dayanağını, hangi tebliğ veya yasaya dayandığını sormak durumundasınız. Mesela, biri (herhangi bir vatandaş olsun ya da polis olsun farketmez) siz yolda süt içerken, "süt içmek artık yasak" derse kabul edip "tamam artık içmiyorum" mu dersiniz yoksa gerekçesini, hangi yasaya dayalı olduğunu merak edip sorar mısınız?

Ben de işte tam bu konuda, yetkili, bilgili olduğunu düşündüğüm herkese şu soruyu soruyorum ama cevap yok, belki bu forumdan biri çıkar cevaplar, ben de memnun olurum:

Bu engellemeye Gümrüklerden gerekçe gösterilen söz konusu tebliğin kapsamını açıklayan maddeye bakıldığında:

Kapsam
MADDE 2- (1) Bu Tebliğ, Serbest Dolaşıma Giriş Rejimi, Dâhilde İşleme Rejimi, Hariçte İşleme Rejimi, Gümrük Kontrolü Altında İşleme Rejimi ve Geçici İthalat Rejimine (1 , 2 ) tabi tutulmak istenen ekli listelerde yer alan ürünlerin Uygunluk Yazısı düzenlenmek suretiyle ithal edilmesine ilişkin usul ve esasları kapsar.

Bir babayiğit, bana şu sorunun cevabını veremedi henüz:

4458 sayılı Gümrük Kanunu’nun 167’inci maddesinde [Gümrük Vergilerinden Muafiyet ve İstisna bölümünde] geçen "150 Avro’yu geçmeyen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşya" yukarıda adı anılan 5 rejimden hangisine dahildir (rejim tanımlarını üstlerine tıklayarak görebilirsiniz)?
omnia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 06:22
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design