Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-02-2011, 18:21   #2 (permalink)
felolo
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Herkes LÜtfen Okusun Önemli!!!!

Alış verişlerinizde bu tongalara çarpılmak istemiyorsanız lütfen Türkiyenin nasıl ptt'si varsa, diğer ülkelerinde ptt'leri var, mallarınızı bunlara taşıtın...Diğer kargo firmaları mallarınızı kurtarmak adına sizi bekletir durur da, zaten gidip belki bir günde halledeceniz işi, ve yalnızca yukarda söylediğim vergisini ödeyerek alacağınız şeyleri, yok şu parası yok bu parası, şu evrağıda imzala bunu da imzala, şu kadar da depo parası ver bakalım onuda derler ve size yuvarlak bir hesap çıkarırlar: O hesapta ürünün bedeli kadardır...Kaba bir hesapla 300 dolara gelen bir malın gümrük vergisi her şeye rağmen 75 dolar cvarındadır...Gidersiniz paranızı ödersiniz, hatta bankadan parayı çıkarırsınız ürün size gelmek zorundadır, bunu da kargonuz zaten yapmak zorundadır...Hiç bir şekilde yanılmayın!!! Böyle durumlarla karşılaşanlar haklarını arasınlar ve dilekçe yazsınlar, şikayetçi olsunlar...

HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEYİN!!! Sizde görevinizi yapın ve fırsatçılara göz açtırmayın artık...

Gözünüzü korkutmak için 30 gün alınmazsa malınız devletleştirilecek derler, bunlar pazarlama mantığıdıri, cebinizden ürününüz fiyatında para almak için aceleci davranıp bu parayı almaktır...LÜTFEN bu tür UYGULAMALARI ARTIK DEVLETİN GEREKLİ KURUMLARINA MUTLAKA BİLDİRİN...Devletin pek çok müfettişi var bunu bir araştırsınlar...

YURT DIŞINDAN ÇAĞDAŞ İNSANLAR GİBİ ve YALNIZCA VERGİMİZİ ÖDEYEREK ALIŞ VERİŞ HAKKIMIZI İSTİYORUZ...!!!

Kimsenin artık gümrük işlerinden kolayca zengin olmasını istemiyoruz...BU konuda Devletimize güveniyoruz...

Ben bu ülkede bir laptoba yurt dışı fiyatının iki katını ödemek istemiyorum!!! Kazıklanmak ve haksız rekabete uğramak istemiyorum...Yurt dışından mal getirtirken saçma sapan, hiç de insancıl olmayan, sanki karaborsaya düşmüş mal gibi, cebimden paraların çalınmasına izin vermek istemiyorum...Bazı zenginler daha çok zenginleşsin diye kazancımı insanlığa ve büyük bir ekonomik sisteme yakışmayan, Türkiyeye yakışmayan şekilde, onlara peşkeş çekmek zorunda değilim...

Türkiyede artık işler bu şekilde yürümemeli...Kime dönsem baksam bundan müzdarip...Dünyanın orta yerinde durun ama hiç bir yerinde de olmayan gümrük saçmalıkları artık düzelsin diyorum...

Ve sizleri hiç bir koşul altında yukardaki vergiler ve tabiki bazı sınırlı ürünlere has bürakratik işlemler dışında beş kuruş para ödememeye ve başınıza bu tür hadiseler geldiğinde TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE şikayette bulunmaya, dilekçe yazmaya davet ediyorum...Bu ülke bu sorunuda çözer...ARTIK ÜLKEDE GÜMRÜK KARABORSACILIĞINA SON, İNSANLARI ŞU KADAR PARA ÖDEMELİSİN DEYİP KÖŞEYE SIKIŞTIRMAYA SON DEMELİYİZ ve başımıza bu tür hadiseler geldiğinden yapacağımız tek şey bir dilekçe bırakmak olmalıdır... Cebinizden beş kuruş para çıkmaz...Gerekirse ürününüz ambarda kalsında devletleşsin, devletimiz sağ olsun...Ama ürün fiyatına yakın paralar verdiğimiz da aslında zaten o ürününün zaten ambarda çürümüş fiyatına geldiğini unutmayın...

Yıl 2011 ve herkes rahatça yurt dışından alış veriş yapsın...Bu iş aslında bankaların yüksek faizlerle insanlara kredi kartları verdikleri ve onların ocaklarını batırdıkları günleri hatırlatıyor bana...Faiz yasaldı ama hiç de insancıl değildi! Bakın şimdi çok şükür düzeldi yine...Gümrükte de aynı şeyler oluyor unutmayalım...Malımızın gümrükte kalıp devletleşeceğini bilsek yinede bizden çok para isterlerse kesinlikle vermeyin...Gidin ve şikayetçi olun...
felolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:08
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design