Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-02-2011, 17:29   #2 (permalink)
dehawailand
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: İTHALATTA L/C SİGORTA

Alıntı:
gamze1978´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
INSURANCE POLICY IN 1/1 ORIGINAL 2 COPİES ISSIED TO THE ORDER OF FOR TOTAL CIF VALUE PLUS TEN PERCENT IN CONFORMITY WITH THE TERMS INSTITUTE WAR CLAUSES INSTITUTE CARGO CLAUSES(A) (ALL RISKS) STRIKE (CARGO) RIOTS AND CIVIL COMMOTION CLAUSES FROM WAREHOUSE TO WAREHOUSE AND COVER ALL RISKS IN CUSTOMS HOUSE AT THE PLACE OF DESTINATION FOR A PERIOD OF 60 DAYS AS PER INSTITUE CARGO CLAUSES (A) 1.1.82, EVIDENCING WITHOUT ANY MENTIONED CLAUSES EXCLUSION AND INDICATING THE NAME AND PHONE/FAX NUMBER OF CLAIMS SETTLING AGENT IN TURKİYE NO DEDUCTIBLE (FRANCHISE,EXCESS) SHALL BE APPLICABLE AND PREMIUM PAID.

BEN İTHALATÇI FİRMAYIM İHRACATCI FİRMAYA L/C KÜŞET MEKTUBUNU GÖNDERDİM. TASLAK TA YAZILAN KISIM ÜSTTE YAZDIĞIM KISIM..
BU KISIMLA İLGİLİ BANA ŞU MESAJI GÖNDERMİŞ

INSURANCE POLICY , PLEASE DELETE " IN CUSTOMS HOUSE AT THE PLACE OF DESTINATION FOR A PERIOD OF 60 DAYS" MESAJIN GÖNDERMİŞ.. DEĞİŞİKLİK YAPMAMI İSTİYOR. SİZCE BU DEĞİŞKLİĞİ YAPMALI MIYIZ?
BANA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ? NE YAPMALIYIM? RİCA ETSEM BU KONUDA BANA DANIŞMANLIK YAPAR MISINIZ? LÜTFEN

merhaba,

ihracatçı sizden sigorta poliçesi ile ilgili neden bir değişiklik istesin?
bizde ithalatlarımızı LC ile yaparız ama sigortamıza karışmaz ihracatçı firma. istersem sigorta yaptırmam. sizin LC sigortanız bütün riskleri ve varış gümrüğünde ki riskleri de karşılamakta.en iyisi de o zaten çalıntı, hasar vs karşı
en iyisi LC yi açan bankanızın dış ticaret departmanına danışın.
Şöyle bir durum olabilir.
ürünleri eksik yada hasarlı gönderebilirler ve tam gönderdiklerini iddia edip Türkiye gümrüğünde sorun olduğunu iddia ederler. all in sigorta da ise siz paranızı alırsınız bir şekilde, sigorta sonuna kadar takip eder eğer takip edilmeye bir değer varsa ortada.
dehawailand isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:31
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design