Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-02-2011, 16:20   #1 (permalink)
Hipertrofi_Delisi
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart GÜMRÜKTE KALAN SPORCU GIDALARIMI ALDIM NASIL YAPTIĞIMI YAZIYORUM

GÜMRÜKTEKİ ÜRÜNLERİMİ NASIL ALDIM OKUYUN!!!!!
Merhaba arkadaşlar
Aşağıda kendi sporcu gıdalarımı gümrükten nasıl aldığımı yazdım. Prosedür şu an böyle işliyor. Tabi sürekli böyle alamayız. Sadece benim gibi mağdur olanlar için ürünlerini ""KURTARMALARI"" adına yazıyorum. Unutmadan, ek masraflar çıkacak. Aşağı yukarı Türkiye'de satılanlar ile aynı fiyata geliyor Ama en azından gümrükçülere hediye etmemiş oluyorsunuz Teorik olarak 20 gün sonra ürünler millileşince imha etmeleri gerekiyormuş(!)

-Verdiğim linkteki dosyadaki örneklere bakarak kendi bilgilerinizi girip her iki belgeyi de yazıcıdan yazdırın (2şer adet) Bu iki belgeyi daha sonra oturduğunuz ilin tarım il müdürlüğünden izin almak için vereceksiniz.

2shared - download TARIM MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN DİLEKÇE ÖRNEKLERİ.rar
ALTERNATİF LİNK:
http://rapidshare.com/files/44962712...RNEKLERae_.rar

-Alışveriş sitesinin size eposta aracılığı ile gönderdiği faturayı yazıcıdan yazdırın (galiba bu da 2 taneydi)

-Kargo firmasını arayın. Onların dediği şeyleri yapıp, dilekçeler ve faturanın çıktısıyla birlikte tarım il müdürlüğüne gidin. İzin başvurusu yapın. (1-2 günde izin oluyor)

-Son olarak izni aldıktan sonra kargo firmasının size anlattıkları ve vereceği evraklarla notere gidip, kargo firmasına vekaletname vermek istediğinizi söyleyin. (kargonun bana verdiği evraklarda vekaletname örneği vardı)

-Belgelerin hepsini kargo firmasının dediği yere yollayın. Bir sefere mahsus kargo benden gümrük işlemleri için para almadı normalde o da alıyormuş
Hipertrofi_Delisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 12:27
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design