Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-02-2011, 22:05   #1 (permalink)
serayunus
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart Güney Kore

Merhaba,

Güney Kore'den havayolu kargo taşımacılığı ile 30 adet ayakkabıyı gümrüklü olarak AHL'na oradan da Balıkesir'e getirteceğim.

Ancak İhtisas gümrüğü kapsamında İstanbul Tuzla'da bulunan Deri Sanayi Serbest Bölgesi Gümrük Müdürlüğünde işlem yapılabildiğini öğrendim.

Benim çözemediğim konu şu;
-Bu ayakkabıları gümrük idaresi Atatürk Havalimanından alıp kendisi mi DEri Sanayine götürüyor... Ben de müşavirle anlaşıp oradan görüşüp işlemleri halledip masrafları ödeyip alıyorum.
-Diğer olasılık da, taşımacılığını da ben yapıyorum AHL den alıp gümrüklü olarak (?) taşımasını yapıp Deri Sanayinde depolayıp işlemlerimi yaptırıp öyle alıyorum mallarımı.
-Üçüncü olasılık(!) : Güney Kore'den havayolu ile 30 adet ayakkabıyı Atatürk Hava Limanına getirtemem.

Bir çok forum sitesinde araştırdım, ancak net bir cevap bulamadım.

Sermaye kısıtından dolayı 30-50 adetlik alımları anlaşma yaptığım bir üreticiden düzenli olarak tedarik ederek kendi dükkanımda satacağım. ancak gümrükleme işlemlerini nasıl hallederim çözemiyorum.

Konu hakkında deneyşmş veya bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum.
serayunus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:44
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design