Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-03-2008, 17:42   #21 (permalink)
kalmar
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Başmüdür vekiline Karnesizler için Başsavcılık soruşturma açt

Merhaba arkadaslar.Bende ithalat ihracat mezunuyum bu meslege lise yıllarında bulaştım desem yeridir Ailemde cok kişi gümrük işiyle ugrasıyor.İçlerinde gümrük memuru olanlarda vardı.Tanıdıkların zoruyla ithalat ihracat okudum 2 yıl ve şu an devletin cıkarmıs oldugu 3 yıl stajerlik zorunlulugunu doldurmaya calısıyorum.Gümrüklerde yetkisiz iş takibi konusua gelince.Bu yıllardır hep sorun olmustur zaten gümrüklerde.Yanlız benim sasırdıgım su derneklerin stajlere verdigi kart.üzerinde kocaman iş takibi yapamaz diyor.Peki soruyorum yüce devletimize zamanında lise mezunları bile musavir yardımcılıgın sınavına bile girebiliyorkan sımdı ilgili bölümden mezunlar nıcın stajsız giremiyor.Ayrcı devlet karneli sayısı az diye stadyumlarda musavirlik sınavları yaptıgınıda cok yerde duydum.(ne kadar güvenli bir sınav alanı olabilirse)
İşin bir baska boyutuda şu.Hiçbir gümrükleme şirketi yazanade oturan elamınına staj için sigorta yapmaya yanaşmıyor ve ben ve benim gibi gümrük mezunları mecburen gümrüklerde karnesiz olarak iş takibi yapmak zorunda kalıyoruz.ve memurlardan olmayacak laflar duyarak.Stajıma 2 sene kaldı ve bu işten tiksiniyorum sadece bunları yazmak istedim eminim benim gibi yüzlerce stajer arkadasım aynı durumda..
Merak ediyorum:
Acaba devletimiz bu gümrük işletme-ithalat ihracat-dıs ticaret bölümlerini acıyor peki niçin buradan mezun olanlara elini uzatmıyor.
Staj olayına (3 sene) kesinlikle karsıyım ve anlam veremiyorum.Bransımızda bizi geliştirmek için vs gibi sacmalıklarada karnımız tok.1 senede pskolojimizi bozmaya yetti gümrük.Okudugum bölümden ve yaptıgım işten pişmanım desem yeridir.
Sanırım benim gibi stajer ve iş takibi yapmak zorunda olanlarda benimle aynı fikirdedirler.
Sürçi lisan ettimse affola

Saygılar
kalmar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:18
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design