Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-03-2011, 10:29   #2 (permalink)
Çin Ticaret Destek
Üye

Teşekkür: 2
19 Mesajda 28 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Cinden ithalat hakkinda Kargo sirketleri

Alıntı:
ozgurovic´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Daha once almis aldigim bir urunu bu sefer bir arkadas icin almak istedim. Daha once urunu UPS ile getirtmistim, sorun cikmamisti. (urun 150 euro altinda ve tek bir urun, elektronik urun, uzerinde sim kart yok, sahibinden.com'da gordugum kadariyla urun Turkiyeye rahatlikla girebiliyor) Ancak ayni urunu DHL ile getirtince sorun cikti, ustune ustluk 150 euro'nun urunler de gumruge takilir normaldir gibi bir yanit verdi DHL yetkilisi. Anlayacaginiz yurtdisindan urun getirtirken DHL secmeden once iki kez dusunun derim.

Takilan boyle bir urunu cekebilmek icin Gumruk Mudurlugune gidip ugrasmam gerekli sanirim. Bana ugraslarim kaca patlar tahmin eden olur mu (ortalama bir elektronik urun icin kime ne odemem gerekir) 150 Euro uzeri olacaksa hic gidip ugrasmayayim.
Sizin gibi birçok kişi ismini vermek istemediğim ama herkesin adını iyi bildiği özel Kargo firmalarında aynı sorunu yaşamaktadır. Bunun nedeni ise Özel Kargo firmalarına Gümrükleme yetkisi verilmiş olmasından başka birşey değildir. Kendi alanlarında Gümrük muayne memuru ve aslında kendilerine ait olan , sorduğunuzda bizim firmamızla alakası yok dedikleri gümrük müşavirlik firmalarının üzerinden daha fazla milleti yolmak için düzeni çok iyi kurmuşlardır. Zaten gönderi ücretleri saçma sapan yüksek fiyatlarda seyrederken birde olacak işi gümrüklemeye sokup aslında ucuza ürün almak isteyen kişlerin burnundan getirmekteler.
Şimdi sormak lazım hangi zihniyet bunlara bu kapıyı açmış ve bu olanakları sağlamış. 1 adet mektup için bile 70 EURO fiyat isteyen bu firmalara bırakın mal getirtmeyi kapısının önünden bile geçmemek lazım değilmi!!
Sizin sorununuza gelince ürün nedir tam anlayamadım . Ürünün geri iadesini isteseniz sizden dünya kadar gönderi ve masraf çıkaracaklar bu kesin. Kendi gümrüklemelerini kullanmadığınız taktirde işiniz 2 kat daha zor anlayacağınız bu yazınızı dikkate alıp diğer gönderi yapacaklara fikir vermiş oldunuz
.
Çin Ticaret Destek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı Çin Ticaret Destek adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
KURTULUŞ (12-03-2011)

Şu Anki Saat: 14:05
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design