Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-03-2011, 18:06   #1 (permalink)
enzose
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart ELEKTRONİK ÜRÜN PARALEL İTHALAT

Merhaba,
Ben firma sahibiyim ve çeşitli alanlarda kullanılan (fotoğraf, bilgisayar, ses ürünleri) elektronik ürün ithalatı yapmak istiyorum. Ürünlerin hepsi orjinal.

1-Bu ürünlerin her biri için ayrı garanti belgesi gerekir mi? Yoksa bana verilen bir yetki ile satacağım ürünlere garanti belgesi verebilirmiyim? (Çok çeşitli ürün satacağım hep aynı model aynı tarz ürün satmayacağım bunun için alternatif yöntem var mı?)
2-Bireysel olarak alıcıyla garanti sözleşmesi yaparak ve garanti hizmetini kendim vermek koşulu ile satış yapabilirmiyim? (Forumda sipariş ile getirilen ürün için böyle bir uygulama okudum)
2- 1000TL değerinde bir bilgisayar için garanti ve Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi için ne kadarlık bir maliyet gerekir? Ve ne kadar sürede çıkar?
3-Yolcu beraberinde getirimiş ve gümrükten muaf eşyanın satılması durumunda Ürün+ %18 KDV içeren fatura kesilmesi ürünün satılabilmesi için yeterlimidir?
4- İnternet üzerinden yapılmış ürün ödemesinin faturası yada kredi kartına düşen ekstre bilgisi firmaya gider olarak girilebilir mi? (Bu biraz muhasebe ile ilgili ama biilen birisi olabilir)
enzose isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 07:25
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design