Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-03-2011, 04:02   #3 (permalink)
cio_cio
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
41 Mesajda 52 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: ELEKTRONİK ÜRÜN PARALEL İTHALAT

Alıntı:
enzose´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,
Ben firma sahibiyim ve çeşitli alanlarda kullanılan (fotoğraf, bilgisayar, ses ürünleri) elektronik ürün ithalatı yapmak istiyorum. Ürünlerin hepsi orjinal.

1-Bu ürünlerin her biri için ayrı garanti belgesi gerekir mi? Yoksa bana verilen bir yetki ile satacağım ürünlere garanti belgesi verebilirmiyim? (Çok çeşitli ürün satacağım hep aynı model aynı tarz ürün satmayacağım bunun için alternatif yöntem var mı?)
Her ürünün garantisi farklıdır. Üzerinde yazar şu ürünün garantisidir diye

2-Bireysel olarak alıcıyla garanti sözleşmesi yaparak ve garanti hizmetini kendim vermek koşulu ile satış yapabilirmiyim? (Forumda sipariş ile getirilen ürün için böyle bir uygulama okudum)

Bildiğim kadarı ile Sanayi bakanlığından izinli servis bakım merkezi ile anlaşmanız gerekli yada kendi servisinizi açmanız lazım

2- 1000TL değerinde bir bilgisayar için garanti ve Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi için ne kadarlık bir maliyet gerekir? Ve ne kadar sürede çıkar?
Gümrük danışman frmalarına sormanız gerekli bunu
3-Yolcu beraberinde getirimiş ve gümrükten muaf eşyanın satılması durumunda Ürün+ %18 KDV içeren fatura kesilmesi ürünün satılabilmesi için yeterlimidir?
yolcu ile geliyorsa nasıl fatura kesiceksiniz anlamadım alırken bir irsaliye varmı elinizde neye göre fatura düzenliceksiniz alış olmadan çıkış yapılabilirmi. Muhasabe bilgim azdır.
4- İnternet üzerinden yapılmış ürün ödemesinin faturası yada kredi kartına düşen ekstre bilgisi firmaya gider olarak girilebilir mi? (Bu biraz muhasebe ile ilgili ama biilen birisi olabilir)
Firma adına fatura kesilirse neden olmasın
cio_cio isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:38
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design