Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-03-2011, 18:25   #2 (permalink)
Hipertrofi_Delisi
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: GÜMRÜKTE KALAN SPORCU GIDALARIMI ALDIM NASIL YAPTIĞIMI YAZIYORUM

Konu ile ilgili olarak bakanlığa mesaj göndermek isteyenler, örnek yazı:

Bir çok amatör/profesyonel sporcunun ilgili kanun hükümlerinde gümrükten muaf olması için gereken fiyat, adet ve ağırlık ilkelerine ugun olarak "bireysel kullanım" amacıyla gertirtmekte olduğu, 2915.12000000 GTİP nolu Sporcu Besin Takviyeleri'nin yaklaşık 3-5 aydır gümrük tarafından geçişine izin verilmesi konusunda sıkıntı yaşanmaktadır.

Tüm mağdur sporcular adına amacın, Türkiye'deki sektörü baltalamak olmadığını belirtmekle birlikte, bu ürünlerin ülkemizdeki fiyatlarının, ABD başta olmak üzere diğer ülkelerle karşılaştırıldığında inanılmaz fahiş olduğunu ve kullanımı/satışı "yasadışı" olan steroid türü ilaçlarla hemen hemen aynı fiyata satıldığını bilgilerinize sunarak, yurtdışından alışveriş hakkımızın gümrük eliyle yasaklanmasının, genç amatör/profesyonel pek çok sporcunun mağdur olup, yukarıda belirttiğim yasadışı madde kullanımına tabiri caizse "özendirilmesi" anlamına gelebilceğini belirtmek isterim.
Aşağıda örnek olarak Universal Animal Pak isimi vitamin takviyesinin Türkiye ve ABD fiyatları arasındaki fahiş farkı göstermesi adına örnek fiyat linklerini ekliyorum. Konu ile ilgili mağduriyetimizin giderilmesini

Arz ederim

Örnek ABD Satış Fiyatı (+kargo payı 15-20 TL)
Bodybuilding.com - Universal Animal Pak - The Ultimate Training Pak!* On sale now!

Örnek Türkiye Satış Fiyatı (+kargo payı 5-10TL)
Universal Nutrition Animal Pak 44 pak/1 paket 11 tablet by: Universal
Hipertrofi_Delisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 22:15
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design