Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-04-2011, 18:41   #8 (permalink)
felolo
Üye

Teşekkür: 0
2 Mesajda 2 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Hong Kong'dan gelen mallar gümrükte kaldı

Alıntı:
yenilikçi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhabalar,
hızlı kargo şirketleri ile gelen eşyalarda sadece eşya kıymetine bakılmamakta aynı zamanda eşyanın Türk Gürmük tarife cetvelinde yer alan kısıtlamalara da bakılmaktadır.Bahsetmiş olduğunuz ürünler aynı zamanda kıstlama yada izine ya da herhangi bir şekilde ticari amaç gibi değerlendirilmesi durumunda yine gümrüğe takılmaktadır. Bu tarz olaylar da bir gümrükçü yardımıyla eşyalarınızın vergilerini ödeyerekyurda ithal edebilirsiniz.
Kesinlikle katılıyorum. Siteyi okursanız kimi arkadaşlarımızın; "Getirtiğim mal 100 auroyu geçmiyordu, neden takıldı? Ticarete girecek şekilde bir şeyler getirtmedim"...vb gibi şeyler söylüyorlar. Eğer getirtiğiniz ürün yasaksa size söylemeden geri yollama hakları var. Hatta gerekirse sizden gönderim parası bile isterler. Bence durum böyle olaiblir. Başkabir durumda getirmesi sakıncalı mallar olup, bunun için çeşitli kurumlardan "Bu malın ithatına yapabilir" şeklinde belge alınmalı.

Her tarafa yazıyorum, yine yazayım: Sitede cevap verilmedik çok az soru var. Cevabını bulamadığımız ve zorlandığımız nokta hangi malların yasak hangi malların getirmesinin izne tabi olduğudur. Bu konuda ben bir hayli bakındım internetten ama adam akıllı bir liste yok.
felolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:10
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design