Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-03-2008, 01:37   #7 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 36 kere teşekkür edildi
Standart RE: Yolcu giris yaptiktan sonraki 6 ay icinde ithalat ?

Alıntı:
icetin´isimli üyeden Alıntı
yahu anlamadigim benim de su, pasaportla alacaksam neden gumrukcu bulayim ? tamam her an her sey olabilir diyorsunuz..normalde olmasi gereken prosedur benim dedigim gibi mi, buna bir cevap verebilir misiniz ? yani pasaportumu goturuyorum ve 300-1500€ arasi malimi, %10 vergimi odeyerek aliyorum ? geldigim ulke ile malimin geldigi ulke farkli ise ne oluyor ?

tesekkurler tekrardan

Sayın icetin
Daha önceki cevabımda hangi ülkeden geldiğinize bakacaklarını sanmıyorum diye yazmıştım.
Meseala size şöyle bir örnek vereyim ben seneler önce bir tanıdık arkadaşa yardımcı olmak için naklihane kesin dönüş işlemi yaptım bu arkadaş almanyadan kesin dönüş yaptığı halde mobilyalarını italyadan getirtmişti hiç bir sorun yaşamadık.
Sizin için burda bana göre önemli olan ülke farklılığından çok sizin seyahatinizi ve eşyanızı yolcu beraberi eşya olarakmı görecekler o önemli , eğer yolcu beraberi eşya sınıfına sokmamaları halinde takılırsa siz ne yaparsınız onu düşünün.
Gümrük işleri o kadar basit olsa herkes her ihtiyacını yurt dışından karşılardı
Neden burda ithalatçılara %50 - %100 lere varan karlar verelimki.
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:25
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design