Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-04-2011, 18:14   #7 (permalink)
ahmet_aggün
Üye

Teşekkür: 2
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
ahmet_aggün - MSN üzeri Mesaj gönder
Smile Cevap: Dış Ticaret Mezunları Bakınız!

Alıntı:
buket707´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"elif41" arkadaşım bir konuda daha bu ilk bahsettiğin hakkında açıköğretimden dış ticaret okumak hakkında bilgi vermişsin düzeltmek isterim.Yanlış biliyorsun! Açıköğretim yada örgün bir fark yok hatta ibfde olan çoğu bölüm(kamu yönetimi,iktisat,işletme vb.) gümrük müşavirliklerinde çalışıp stajını tamamlıyabiliyor.
Okurken ki gibi değil işler...İçinizi karartmak istemem ama gümrük müşavirlikleri tanıdık olmadan eleman alımı bile yapmıyor. Kaldı ki sadece lise mezunu olupta gümrükte yetişmiş eleman üniversite bitirenlerden kat ve kat bilgili oluyor. Bu anlamda okulda derslerde öğretilenler işin küçük bir bölümünü kapsıyor.İşe girebilirsen ki bu şanslı bir kısımı kapsıyor işi öğrenmen müşavirliğin beyanname yazdığı programı öğrenmek mesele oluyor. Bu nedenle açıköğretim örgün bir farkı olmuyor .Mesele yine kişinin kendisinde oluyor. Örgün yada açıköğretim dış ticaret diploması olan herkes gümrük müşavirliklerine girebiliyor...
ağzına sağlık
ahmet_aggün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:50
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design