Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-04-2011, 17:32   #1 (permalink)
nicotine
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Online Alışveriş Sitem Üzerinden Son Tüketiciye Satış

Merhabalar,

Tamamen ingilizce olacak web sayfası sayesinde, b2c (business to customer - son tüketiciye satış) yapmayı düşünüyorum. Satışını yapmayı düşündüğüm ürünler antep fıstığı ve fındık ile bunlardan elde edilmiş diğer yan ürünler.

Şimdi bu durumda bazı sorular sormak istiyorum.Cevap verirseniz sevinirim.

1) Bu işlem direk ihracat çatısı altında mı değerlendirilmektedir ( Çünkü benim satacağım ürünler 1-2-5 en fazla 10 kg lık paketler içinde olacak ve son tüketici hedef alındığı için tek müşteriye tonlarca mal gönderme şu an için planım dahilinde değil)

2) Her türlü online sitelerden ( son tüketiciye yönelik) alınan malın gümrükte takılması Malı satanın mı yoksa Malı Alanın mı sorumluluğunda olan bir konudur?

3) Örneğin fıstık,fındık ihracatında en önemli konu ürüne Aflatoxin denilen toksit maddenin bulaşmasıdır. Yapılan ihracatlarda (büyük çaplı- ton mertebesinde) ürünler gittiği ülkenin yetkili kurumları tarafından aflatoksin testlerine tabi tutulmaktadır. Ve üründe sınır değerlerinin üzerinde aflatoksin var ise ürünü ülkeye almadan geri gönderirler. Şimdi benim merak ettiğim ise, örneğin benim gönderdiğim 3 kilo fıstığa da bu testleri yaparlar mı, yoksa ürünü direk geçirirler mi? Yada ürünün test e tabi tutulması için belli bir miktar olması mı gereklidir? Eğer gerekliyse bu konu hakkında bilgiyi kimlerden , nasıl elde edebilirim?

Herkese ilgisi için teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar.
nicotine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 12:47
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design