Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-04-2011, 19:10   #5 (permalink)
sametcandemir
Üye
 
Üyelik tarihi: Nov 2009
Mesajlar: 5
Teşekkür: 0
1 Mesajda 3 kere teşekkür edildi.
Standart Cevap: Çin'den numune - paket posta ile


Merhaba yeni girişimci,

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki 4458 sayılı Gümrük Kanununun bazı maddelerinde bazı değişiklikler yapıldı. Detayları ise şöyle:


08 Nisan 2011 tarihli, 27899 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan 2011/1546 karar sayılı Bakanlar Kurulu Kararında, 45. maddede yer alan "bir kişiye" ibaresi "bir gerçek kişiye" olarak değiştirilerek sınırlandırılmıştır.

Bu durumda, Gümrük Müsteşarlığının Hızlı Kargo firmalarına vermiş olduğu yetki gerçek kişilerle sınırlandırılmaktadır.

Sadece şahıs adına gelen gönderiler ile firmalar adına numune olarak gelen, evraklarında “sample” ibaresi belirtilmiş ve içerikleri söz konusu madde kapsamına uygun olan gönderiler firmamız tarafından beyan edilebilecek olup, bunun dışında kalan gönderiler için bir gümrük müşaviri veya firmanız tarafından beyanda bulunulması zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

Bu zorunluluk, firmanız adına gelen 150 Euro değerin altında bedelsiz olan gönderilerinizin dahi gümrüğe girmesini gerektirmektedir. Gönderilerinizin, tarafımızdan beyan edilebilmesi ve dağıtımının yapılabilmesi için numune içerikli gönderilerinizin konşimento ve faturasında “sample” ibaresi ile yollanmış olması önemlidir.
sametcandemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
 
Şu Anki Saat: 07:14
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design