Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-04-2011, 00:27   #27 (permalink)
y-eliff
Üye

Teşekkür: 1
3 Mesajda 3 kere teşekkür edildi
Wink Cevap: Yurtdışından İlk Alışveriş Deneyimi

merhabalar herkese

evet bir süredir yurtdışı alışveriş deneyimlerimi sizinle paylaşıyorum.muhtemelen bu paylaşımım son olacak gibi..

iki kez hongkongdaki bir firmadan alışveriş yaptım..(detaylar alttaki yorumlarda) gümrüksüz geçti..

son siparişimi çindeki bir firmadan vermiştim.. lakin onlar da stokdışı ürünlerin yerine yenisini seçmemi istemeden gönderdikleri için param kalmıştı hesaplarında.. firmadaki kalan bakiyemide ayrıca sipariş verdim..

işte tam da bu sırada şu değişen gümrük kanunuyla aynı zamana denk geldi.

geleyim konunun özüne.. bugün son siparişim (22$) olan ürünler, Türkiye ye geldi.. ve altta gördüğünüz gibi rutin gümrük işlemleri, gecikme filan okuyunca; ben de aldı bir telaş... şimdiye kadar 150 eur altındaki ürünlerim geçmişken ya bu takılırsaaa!!!

DHL i aradım. Müşteri temsilcisi ile görüştüm. 150 EUR SINIRI ARTIK KALKMIŞ. Evet yanlış duymadınız artık öyle bir sınır yok. 5 dolarlık bir bardak bile gümrüğe takılabilirmiş.

Birkaç saat sonra durumumun netleşeceğini öğrendim. online olarak da takip ediyordum. Ve sorunsuz olarak bu ürünümde geçti. Ama benim için yurtdışı alışveriş sevdası da böylelikle bitti...

Sorusu olanlara olabildiğim kadarı ile yardımcı olurum.

("causewaymall.com" siteyi soran arkadaşım.)
y-eliff isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:56
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design