Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-04-2011, 00:47   #1 (permalink)
y-eliff
Üye

Teşekkür: 1
3 Mesajda 3 kere teşekkür edildi
Exclamation Gümrükte 150 eur sınırı artık YOK

Merhabalar

Bugün DHL ile yurtdışı alışverişimin gümrükte gecikme yaşaması nedeniyle görüştüm.

Artık 150 eur sınırı kalktığını, 5 dolarlık bir bardak alsam bile bunun gümrüğe takılma durumunun yaşanabileceğini söyledi.

Sorduğum ve cevap aldığım bir iki soru ;

y-eliff - Antrepo olmasın, ürünlerimi sadece %20 gümrük vergisi ödeyip alabiliyor muyum? ( İşin en kolay yolunu nasıl bulurum diye düşünüyordum)

DHL-Sadece gümrük vergisi ödeyerek alamazsınız.

(Araştırdıysanız; malum 150 ordino... blablabla diye bir kaç kalemden oluşan 350-400 liraya yakın bir masraf çıkartıyorlar. Takılırsa karar vermek size kalmış. ister geri gönderirsiniz. Geri gönderme için de ayrı bir işlem dedi ama benim daha netleşmediği için gümrük bölümüyle bu konuyu görüşmedim. prosedürünü bilmiyorum.)

Ürünlerim için sayımda olduğunu söylediler. Bir sayım olduğuna göre açıp baktıkları aşikar. Şans sizinleyse geçecektir

Benim için yurtdışı alışverişi bugün itibari ile sona ermiştir. 150 eur sınırının kalktığını duyurmak için ayrı bir konu açtım. Hoşçakalın

Saygılar...
y-eliff isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 14:18
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design