Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-04-2011, 03:34   #1 (permalink)
drenkidu
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Yeni Gümrük Mevzuatı ve Gözlük Siparişi

Merhabalar,
İlk defa yurtdışından bir ürün alacağım. Fakat internet üzerinde ciddi bir bilgi karmaşası söz konusu. Merak ettiğim konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim. opticsplanet.com adlı siteden bir adet kendim için optik gözlük almayı düşünüyorum. Gözlüğün fiyatı 170$. Kargo seçenekleri olarak usps priority mail international ve usps express mail international seçenekleri mevcut. İkisi arasında 8 dolarlık bir fark var.Priority olan 28$ express olan 36$. Farkı nedir ve hangisi tercih edilmelidir?

Gözlük siparişlerinde gümrüğe takılma olasılığı nedir? Bu konuda emsal var mıdır?

Ben Düzce'de oturuyorum. Şayet gümrüğe takılırsa İstanbul'daki gümrükte mi kalıcak Düzce'de mi?

Yeni genelgeye baktığımda aynı yerden sipariş için iki ay içerisinde bir kere sipariş hakkı vermiş vergisiz mevzuat için (150€ üst sınır için) ama bu tür konularda hiç bir bilgim yok sadece internetten okuduklarımla sınırlıyım. Değişen son yasalara göre bilgi verirseniz sevinirim.

Herkese iyi çalışmalar.
drenkidu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 11:43
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design