Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-05-2011, 18:09   #1 (permalink)
efediyari
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart hindistan'dan iplik ithalatı (yardım lütfen)

arkadaşlar ben 4 ay önce hindistandaki bir firmayla cif olarak anlaşıp iplik ithal ettim, ithal ettiğim ipliğin gtip nosu: 5308.10.00.00.00 malım 40hq konteyner ile bugün itibariyle izmir aliağa limanına geldi, gümrükçüm izmirde olduğu içinmidir bilmiyorum aliağadan konteynerin izmire tekrar gelmesini söyledi aliağadan bir tır tutup izmire gönderdik, izmir aliağa arası 60km izmire gelmeden olmuyormuş, her neyse arkadaşlar bu iplik gümrükten muaf ve kdv %8 olarak görünüyor, bu malın kdv sini az çok tahmin edebiliyordum, ancak gümrükçümüz kg başına 6,50 usd ilave edileceğini söyledi, bende şok oldum, malın fatura tutarıda tl'ye çevrilip üzerine ilave edlip kdv sinin öyle tahsil edileceğini söyledi, neredeyse mal fiyatına yakın vergi ödeyeceğim, 3 sene önce aynı maldan geitrtmiştim böyle sorun yaşamadım, kendisine söyleyince 2 seneden itibaren böyle yapıldığını söyledi, bu soruma cevap veriseniz sevinirim...

2 sorum ise liman masrafları için benden 1800tl para istendi bu normalmidir acaba?

cevabını bekliyroum teşekkürler
efediyari isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:13
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design