Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-05-2011, 11:57   #1 (permalink)
veracocha
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Takipsiz kargo gümrüğe takılır mı ?

Arkadaşlar bundan 3-4gün önce ebay'den 240 dolarlık bir ürün aldım satıcı normalde sadece amerika içi gönderiyordu ilanda o şekildeydi yani , satıcı ile konuşup Türkiyeye yollarmısın dedim daha önce çine yolladım Türkiye'ye de yollarım dedi yalnız 20 dolarlık bir masraf olur dedi tamam o zaman ben sana bir 10 dolar daha fazla göndereyim yani 250 dolar anlaşalım dedim adam ok dedi , adama paypalde kayıtlı olan iki kredi kartımdan ayrı ayrı şekilde ödedim ücreti bir 140$ birde 110$ olarak , ve ürünü 140$ olarak göster dedim ve kayıtlı olarak gönder dedim, dedim ama bu beyinsiz hem kayıtsız bir şekilde hemde 250$ olarak beyan edip göndermiş , çıldırdım resmen adama dedim parayı gönder vazgeçtim dediklerimin hiçbirini yapmadın adam ürün sana gelince sen tekrar bana gönder ben sana paranı veririm diyor

Ürünün takip numarası LC ile başlıyor dolayısıyla takip edilemiyor ,takipsiz kargoların kaybolduğunu çok okudum internette , şimdi gümrüğe takılsın diye dua eder oldum hiç olmazsa kargo sağsalim gümrüğe ulaşır da gider vergimi ödeyip ordan alırım diye düşünüyorum ama internette yaptığım araştırmalar sonucunda takipsiz kargoların gümrüğe takıldığınıda hiç görmedim , bu konudaki fikirleriniz merak ediyorum ..
veracocha isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:48
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design