Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-04-2008, 14:46   #23 (permalink)
atlasgrup
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Başmüdür vekiline Karnesizler için Başsavcılık soruşturma açtı.

Değerli arkadaşlar;
Bir kişiyi veya bir grubu eleştirirken iyisi veya kötüsüylede olsa tarafsız olmak gereklidir.Bugün piyasamızda EN BÜYÜK şirket olarak adlandırdığımız gümrük müşavirlik şirketlerinde hiçmi karnesiz çalışmıyor?
Karnesiz olarak çalışan kişilerin gümrüklerde çalışmadıklarını düşünecek olursanız gümrüklerdeki yükü hangi yardımcı veya müşaviri karşılayabilecek.En basit bir örnek ambarlı gümrüğünde 5 tane liman var. Her liman için 1 adet yardımcı olduğunu düşünün, ve o limanda 3 tane beyanname. Bu arkadaşımız hangisinin kapama veya muayene işlemine yetişecek. Daha gümrük idarelerindeki yazışmalar ve işlem takiplerinden bahsetmek bile istemiyorum. Bu örnekler çoğaltılabilinir. Lütfen dürüst olalım. Gümrükçülük yani mesleğimiz hiyerarşik bir meslektir. Hangi yardımcı karneli muayene, tespit,tescil,onay,çıkış işlermleri kısacası şu an karnesiz olarak alınteri döken arkadaşlarımızın yaptıkları işleri gocunmadan yapacaklar. Adil olun. Gidin bakın gümrük çevresindeki kahvelere,ganyan bayiilerine.Yardımcı karneli çoğu arkadaşımız ya iddia oynuyorlar veya altılı yapıp at koşturuyorlar. Ofisten arandımı şu iş noldu bu eşya çıktımı diye. verilen cevap dur bir bakayım.Ben bu meslekte 15 senedir varım.Belki karnesiz çalışanların bir kısmı denmiş olsaydı bu kadar gücüme gitmezdi veya tepki vermezdim ama tüm karnesizler telaffuz edilince biraz gücendim.Ayrıca irfanycs denilen kişinin show tv ile gelip yaptıkları çekimde bende vardım.Tepkimide gösterdim.Peki değerli arkadaşlar birazcık vicdanınız varsa, birazcık dürüstsek gümrük idarelerinde MANİFESTO olmadan değil yardımcı, müşavirin kendisi bile zor iş takip edermi etmezmi? Bunudamı karnesizler yaptı. Aktif gümrükleme olaylarını veya bu mesleğin geçmişindeki RIZA abileri karnesizlermi yarattı? Ben müşavirlik şirketi sahibi olarak irfanycs isimli arkadaşın neden ve ne şartlar altında bu tür bir girişime girdiğini az çok tahmin ediyorum. Ben bazı arkadaşlar gibi vicdansız değilim, bu yazdıklarım tük arkadaşlara değil bir kısım kişileredir. Ayrıca o kişilere söylemek isterimki ben 15 senede çok kişi gördüm bu gümrükleri değiştirelim diyen.Ama işte ama şu PARANIN yüzü çok sıcak arkadaşlar. Unutmayın müşavir kendi meslektaşını satıyor işini kapmak için. Bu kişilerden çokta şahsiyetsiz değil bence karnesizler...

Şirket isimleri ve kendi telefonunuzu vermeniz doğru olmaz üyelerle irtibat kurmak istiyorsanız özel mesaj kullanın
atlasgrup isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:30
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design