Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-06-2011, 13:40   #1 (permalink)
adlina
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart lütfen yardım! 16kg. giyim eşyası gümrüğe takıldı DHL

Merhaba, internet üzerinden satmak üzere çinden mal almıştım, gümrükte takıldı. KAza geçirdiğim için şu an çalışamıyorum ama tedaviye ihtiyacım vardı ondan bu yolu denedim ve böyle oldu. Şimdi bi şekilde gümrüğe gidip ürünleri alacağım mecburen. Benim sorum şu:1. böyle yüksek ağırlıktaki eşyaların gümrükte takılmaması için hangi postayla ne şekilde gönderilmesi gerekiyordu. Örneğin okuduğum kadarıyla DHL ve FEDEX gümrükte takılırmış. Peki EMS? ya da tavsiye edeceğiniz başka yollar var mı? 2. sorum: ben şimdi bu ürünleri gitsem bedelini ödeyip alsam, ürün ticari ürün olduğu için herhangi bir yasal sürece tabi tutulur muyum? kanunen yani suç mu işledim? 3. hiç gitmezsem hakkımda yasal işlemler söz konusu olur mu? ürün kendiliğinden iade edilir mi? 4. Hem gidip ürünleri alıp hem de daha az para ödemenin bi yolu yok mu. Bu ürünlere bu kadar gümrük parası ödersem neredeyse hiçbir şey kazanamayacağım. Lütfen yardım edin ='(
adlina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:47
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design