Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-06-2011, 10:04   #8 (permalink)
Çin Ticaret Destek
Üye

Teşekkür: 2
17 Mesajda 26 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: lütfen yardım! 16kg. giyim eşyası gümrüğe takıldı DHL

Alıntı:
adlina´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
cevap için teşekkür ederim. Ben gerçekten konunun çok da içinde olan biri değilim dediğim gibi şartlar beni buna sevk etti. yattığım yerden -rahatsızlıktan ötürü- başka türlü para kazanamam yani sanırım. peki bu vergiler hep böyle yüksek mi yoksa ben bir şahış olduğum yani şirket olmadığım için mi böyle? Yani hem yasal, düzgün bir şekilde, devleti aldatmadan ama hem daha uygun vergilerle bu ürünleri nasıl ithal ederim ben? İnanın bilmiyorum bi yol gösterseniz? Herkes mi hep böyle yüksek vergiler ödüyor? ithalat yapan nasıl yapıyor? yani yok ankaraya sevk parası, yok muşavir parası, yok ürünü aldın üstüne vergi... ben böyle gerçekten zarar ederim. yani ithalatın uygun şartları nedir? öncelike bir şirket olmak mı? saçmalıyorsam kusura bakmayın bu konuda bilgim yok. böyle olduğunu bilmiyordum ve aklıma da gelmedi açıkçası. şimdi kendi çapımda fikir yürüterek az bilgiyle iş yapmak istemem.
Sizin şahıs olarak yada şirket olarak ürün ithalatı yapmanız ürünlerin vergilendirilmesi ve diğer masraflar konusunda farklılık göstermeyecektir. Sizin aklınıza takılan esas konu diğer ithalatçıların maliyet fiyatları konusunda sanırım. Bunun açıklaması ise şöyle , ithalatçı firmalar yüklü adetlerde ürü bağlantıları yaptığı için öncelikle alım fiyatları çok daha hesaplı , birde nakliye olarak deniz nakliye kullandıkları için daha ucuz. Ürünler buraya geldiğinde yapılacak olan vergilendirmelerde bunların üzerinden olacağı için daha farklı vergi bedeli ödüyorlar. Birde sürekli ithalat yapan firmaların Gümrük müşavirleriyle anlaşmaları olduğundan sizden daha hesaplı bir hizmet bedeli ödüyorlar. Bütün bunlar birleştiğinde daha farklı ve hesaplı rakamlar ortaya çıkıyor.
Siz takıldığınız konuda yine burdan sorunuzu yazın ben elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
Çin Ticaret Destek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:41
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design