Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-06-2011, 04:44   #1 (permalink)
Recee_t
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Turkiye - Polonya - Avusturya

Merhaba,

Benim bir konuda yardiminiza ihtiyacim var. Ben yurt disinda yasiyorum, ogrenciyim. Su anda okulum tatil oldugu icin Avusturya - Polonya ve Turkiye arasinda bir is kurmayi dusunuyorum giyim uzerime.

Aslinda benim yapacagim tek sey Turkiyeden mallari getirmek ve yurt disida onlari pazarlamak. Su anda hersey hazir, ancak tam olarak yasal prosedurler nedir onlari tam olarak bilmiyorum. Gumruk icin ne yapmam gerekiyor yada resmi olarak herhangi bir kuruma basvurmam gerekiyor mu ? Burada ogrenci oldugum icin ve schengen vizem oldugu icin yasal olarak calisma iznim var.

Bana mallar Bursa'dan gonderilecek, urunlerin tumunun faturasi olacak, ancak urunler Polonya'ya geldigi zaman gumrukte sorun yasar mi ? Turkiye ile Polonyanin ne gibi ticaret anlasmalari var acaba bilginiz var mi ? Bana Turkiye'den urunleri gonderecek olan kisi, ayni isi Almanya'da da yaptigini soyledi ancak gumrukte sorun yasadigindan bahsetti.

Karsi tarafindan Turkiyede ne yaptigi beni ilgilendirmiyor, ne gibi belgeler sunmak zorunda devlete. Bana lazim olan tek sey benim burda ne yapmam gerektigi ya da benimde turkiyeye bi belge vs. gondermem lazim mi ?

Aslinda ben simdi urunleri internet sitesi uzerinden satmaya basliyorum, ayrica cesitli magzalara da satacagim. Ya da turkiye polonya arasinda kontak kuracagim.

Biraz uzun ve karmasik bir mesaj oldu, ozur dilerim. Umarim yardim edebilirsiniz.

Tesekkur Ederim !!
Recee_t isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:54
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design