Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-06-2011, 21:55   #6 (permalink)
kommonher
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Thumbs down Cevap: Gümrük Cezası

Alıntı:
gumulcine´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba,
fiyatın sizin yönlendirmenizle düşük olduğu tespit edilirse kötü.umarım öyle birşey yaşanmamıştır.bu durumda ptt hakkında bir işlem yapılmaz sanıyorum.sonuçta ptt'nin muhattap olacağı şey yurtdışından mal beraberi gelen faturadır.kurum kendisini bu şekilde savunacaktır.faturanın kıymeti ürünün gümrüğe takılmadan kolayca gelebilmesi için bilerek ve kasıtlı olarak düşük kesilmişse,ürünün asıl kıymeti kıymet araştırma yöntemi ile belirlendiğinde faturadaki kıymetten yüksekse belgelerinizle birlikte bir gümrük müşavirine danışmanız gerekmektedir....veya durumu az çok analiz etmek isterseniz 5607 sayılı kaçakçılıkla mücadele kanununa internetten de ulaşıp okuyabilirsiniz..5607 sayılı kanun ikinci bölüm madde-3 birinci fıkra.ve elektronik malzeme olduğu için ithali izne tabi olması muhtemel olduğu için 11nci fıkra sizi ilgilendiriyor.ancak en baştan beri söylediğim gibi ceza almanız için bu kabahat/suçu kasten yapmış olmanız gerekiyor.
ürün fiyatını şu göster vb gibi hiçbirzaman direktif vermemiştim satıcıya. Üstelik böyle yapıldığını bile bilmiyordum. Adam sanırım satış yapmak için böyle yapıyormuş. Ayrıca kutuların içine fatura koymaz benim satıcı.Zamanında Bir müşterim fatura istemişti. Özellikle koy dedim. Tamam dedi. Yine koymamış. Müşteriyle papaz oldum. Anlayacağınız satıcının dönderdiği üçkağıtın kurbanıyım diyebiliriz.
kommonher isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 00:50
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design