Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-06-2011, 05:09   #30 (permalink)
lostin
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Yurtdışından İlk Alışveriş Deneyimi

arkadaşlar yazılanları okudum,siteyi inceledim,çok güzel paylaşımlar yapılmış fakat sürekli değiştiği söylenen yasaların ve forumda verilen bilgilerin içinde kayboldum gittim.bu yüzden kendi durumumu yazıyorum,yoksa kimseyi tekrar aynı şeylerle meşgul etmek istemem:
şimdi benelif arkadaşımla aynı durumdayım ,fakat o daha öne yapmış alışverişini ve geçmiş.anladıım kadarıyla şimdi durum biraz farklı..ben de çindeki bir siteden 10-12 parça giyim aşyası sipariş etmek istiyorum,hepsi tolamda 150 euro'yu geçmiyor.fakat bu 150 euro muafiyeti kalktı mı kalmadı mı bu konuda da farklı söylemler var,yasayı da okudum ama tam olarak anlamadım,açık değil gibi..ayrıca bu 150 euro muafiyeti kalkmadıysa(yani 150 euro altına vergi vermiyorsak) bu paraya kargo ücretleri dahil mi değil mi? yani ben 120 euroluk alışveriş yapıp istediğim kadar kargo ücretiyle gönderebiliyor muyum,yoksa kargo+alışveriş toplamda 150 euro'yu geçmemeli mi? bir başka konuda parça sayısı: yani alcağım ürünlerin hiçbiri birbirinin aynı değil,aynı ürünün farklı rengi bile değil,tamamen şahsi kullanımıma yönelik alıyorum,açıp bakan bunu direk anlar.ama parça sayısı kısıtlamasını ben de yasada göremedim,bu gümrük memurlarının inisiyatifinde olan bir şey midir ki herkes 3 parça kısıtlamasından bahsediyor? diyelim ki böyle bir kısıtlama var ve bir pakette maksimum 3 parça olacak,o zaman alışverişimi tek bir kredi kartı veya paypal hesabıyla yapıp ürünleri 3erlipaketler halinde farklı isim ve adreslere postalatmam yeterli mi yoksa farklı isimlerin mi satın almış olması lazım(=farklı kredi kartları)? biraz uzun oldu farkındayım ama verilcek cevaplar hem bana çok çok yardımcı olacak,hem de diğer arkadaşlara da yardımcı olacaktır.şimdiden teşekkürler
lostin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:11
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design