Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-04-2008, 09:30   #3 (permalink)
VIPER
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart RE: 2008 DODGE VIPER SRT/10 Coupe ithali hk.

Alıntı:
[size=medium]Sayın VİPER[/size]

[size=medium]İthal etmek istediğiniz aracı Tr deki resmi ithalatçısı getiremiyorsa kendinizin veya başkalarının getirme şansının da olamayacağını düşünüyorum. Siz zaten 1.ci elden yetkili mümessilden araştırmanızı yapmışsınız ve cevabını da almışsınız.
Demekki o model araç için Tr ye çıkış izni yok aksi halde adamlar neden getirmek istemesinler olay para kazanma olayı değilmi. Üstelikde profesyonel olarak yaptıkları işleri bu iş.[/size]
[size=medium]Sayın Commer,

Öncelikle resmi ithalatçıların kota olmaması nedeniyle getiremedikleri araçların tarafımdan ya da başkalarınca getirilme şansının olamayacağı noktasında size katılmadığımı belirtmek istiyorum. Neden derseniz; resmi ithalatçılar tarafından Türkiye'ye getirelemeyen onlarca marka ve modeldeki araç, bugün bazı büyük galerilerin vitrinlerini süslemekte. Buna bir örnek vermemiz gerekirse, DODGE'ın kamyonet modeli olan RAM de ithalatçı tarafından getirilmiyor, daha doğrusu getirilemiyor. Ancak dikkatinizi çekti mi bilmiyorum; İstanbul Etiler'de bulunan, hemen hemen her lüks otomobil galerisinin önünde en az bir tane mevcut ve müşterisini bekliyor. Bu durumu dikkate alacak olursak, ithalatçılar tarafından kotası olmadığı için getirilemeyen araçlar galeriler ve özel şirketler tarafından çok rahatlıkla ithal edilebilmekte. Bu örneklemeleri, Lincoln Navigator, Cadillac Escalade, Chevrolet Tahoe şeklinde çoğaltabiliriz. Netice itibarıyla, Türkiye'ye çıkış izni olmayan bir aracı ben yurt dışındaki her hangi bir Dealer'dan çok rahatlıkla satın alabilmekteyim. Dolayısıyla, satın alabildiğim bu aracı da gerekli formaliteleri tamamladıktan sonra sorunsuz olarak ithal edebilirim. Benim bu noktada her hangi bir tereddütüm yok. Sadece, bu formalitelerin ne olduğu, ne olacağı konusunda prosedürü bilen bir arkadaştan malumat edinmek istiyorum.

VIPER[/size]
VIPER isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:23
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design