Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-07-2011, 23:44   #11 (permalink)
adlina
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: lütfen yardım! 16kg. giyim eşyası gümrüğe takıldı DHL

Merhaba!

Ben bu gümrükteki ürünlerimi halen çekemedim =(

Ürünler ticari bulunduğu için bir firma ile ancak çekersin dediler. Ben de bi müşavirlerle görüştüm. En son bi müşavir bana noterden kendi adına imza sirküsü al bana vekalet ver ben sana 500 TL'ye çekerim dedi. Şahıs olarak bu şekilde ithalatını yapabilirsin. Benim başka müşterilerim de var dedi. Ama sonra aradı bu seferde 1500TL dedi hiç anlamıyorum! Gümrükte internetten mal alanlara sıcak bakmıyorlarmış! NEDEN? Mallarıma ticari diyen memur alışveriş yaptığım siteleri görmek için dibime düşüyodu ama! Araştırdık ettik kafa patlattık insanların ekmek parası neden başkalarını gocunduruyo? İnternetten şahıs olarak ticaret yapana gıcık oluyolarmış... Herkes ha diyince firma olmuyo! Dükkanım yok diye para kazanamayacakmıyım yani. "Zorlaştırmayın, kolaylaştırın!" diye ayet var. Ne bu be.. zorluk üstüne zorluk vergiyse vergi ödensin ama bu ne?

Neyse benim sorum şu, cevap verirseniz çok sevinirim: bu mallar ihaleye kaç ay sonra çıkar? bana haber verilir mi? verilirse telefonla mı, nasıl? Malları 1300TL'ye aldım. İhalede bana kaça satarlar aldığım bu malları!?

Teşekkürler...
adlina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 06:22
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design