Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-07-2011, 16:58   #2 (permalink)
FOREVER7975
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 2
34 Mesajda 41 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Yurtdışından yanımda getireceğim iphone sayısı ve pasaporta işletme

merhaba,
4 adet iphone ve 2 adet ipad ile US gumrugunden gecersiniz sorun olmaz. 2 iphone kendim kullaniyorum diyebilirsiniz buradaki gumruge ama kalan 2sini isleme tabi tutabilirler yani gumruklu ithalat yapmaniz gerekiyor diyebilirler. 2 adet ipadin 1 adedini kendim kullaniyorum derseniz kalan 1 adedi gumruge tabi tutabilirler. bu tamamen burada gumrukteki memurlarin inisiyatifine kalmis. kendim getiriyor olsam gumruge birakmadan getirme sansim yuksek ama sizi bilemiyorum. en kotu ihtimalle bunlari yolcu esyasi olarak 10% vergisini odeyerek TR'ye giris yaptirabilirsiniz. pasaport kaydina gelince, pasaport sahibinin yurtdisi giris cikisi olmasi gerekli pasaportta ve TR'ye giris yaptiktan 1 ay icerisinde telefonu kaydettirmesi gerekli yoksa gecikmeye giriyor ve o pasaporta kayit yapilmiyor. Turkcell'de 5TL karisiliginda bu islem yapiliyor. ayni pasaporta tekrar 2 sene sonra ancak kayit yapilabiliyor. umarim bilgiler yardimci olmustur.
FOREVER7975 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:06
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design