Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-07-2011, 08:48   #6 (permalink)
adlina
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: dhl ile gelen ürün gümrüğe takıldı, vergi ?

çok doğal. fedex firması da zaten gümrüğün içinde. o da DHL gibi MNGyle anlaşmalı. bunlar türkiye'de "high tarrifs" and "with charge". Tüm ürünler tabi ki gümrükten geçiyo, siz başka firmayı seçince ışınlanarak evinize gelmiyo sınırda kontrolleri yapılıyo. ama bu şekilde sonuçlnmayan, ancak gerekirse ürünlerin gümrükte bekletildiği, ama "custom clearence" kararıyla çoğunlukla ürünlerin gümrükten geçirilip elinize ulaştığı kargo firmaları var. bence bu durum bu 2 şirketin gümrükte konuşlanmasıyla alakalı.

özellikle ürünün karadan gelmesini tercih etmek de "by bus, by air, by sea" bunlar gene "no charge or very low tarrifs" şeklinde.

ben çinden ürün alacak olan arkadaşlara deneyimlerim sonucunda oluşan kanaatlerim neticesinde özellikle DHL'i "çok mal ucuz kargo" yanılgısıyla tercih etmesinler. türkiyede acısını çıkartıyorlar emin olun. dhl sadece ürünlerimi istanbuldan ankaraya transferi için 130tl, kağıtlarımı satın almam için 150 tl, bundan sonrki alışverişlerde ürünlerin ankaraya direk transferi için 150 tl aldı. ortalama 500 ödeyerek zaten ödediğim kargo ücretinin fazlasını bi kez daha ödedim. DHL tek üründe bile sorun çıkarıyor. ben çubukluyum akrabalarımın yarısı esenboğa gümrükte çalışıyor. onlara danışmış olsaydım asla DHL'i seçmezdim. kargo bedelini zaten ödemişim DHL'e. devlete de vergisni vereceğim ama bunun dışında aldığı bütün paraları helal etmiyorum. haram olsun. turkcell gibi nereden ne koparsam da insanları mağdur etsem diye çalışıyolar. bunun dışında yok kardeşim dhlle ne aakası var ben memnunum diyen alışverişine devam etsin
adlina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 04:41
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design