Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-07-2011, 13:50   #1 (permalink)
Corydoras
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Corydoras - MSN üzeri Mesaj gönder Corydoras isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Question Çinden Getirtilecek Dokunmatik Paneller Hakkında

Öncelikle herkese merhaba.
Ben babamın ortağı olduğu bir firmada çalışıyorum.(Yaz tatiline özel geçici ) Bu firma adına Çinden endüstriyel otomasyonda kullanılmak üzere ilk seferde 1 adet numune daha sonraki seferlerde 10+ olmak üzere dokunmatik panel temin etmek istiyoruz.Üretici ile ben görüştüm ingilizce biliyor olmam sebebiyle.Herşeyi ayarladık fakat gümrükten geçiş konusunda bazı sorularımız var.Ürünlerin birim fiyatı ortalama 560$ ve civarı.Kendim daha önce ürün getirttim fakat gümrük muafiyetinden yararlanarak getirttim bu sefer firma olacağı için istismar durumu olması mümkün değil.Tüm herşeyin vergi ve denetim altında, usülüne uygun olması gerekir.

1)Ürün büyük ihtimal EMS ile gelicek.Gümrüğe girdikten sonra nasıl bir yol izlemeliyiz?
(Bildiğim kadarıyla GTİP numarasına göre bir vergi, gerekiyorsa KDV ve ÖTV,yine ihtiyaç durumunda TRT bandrolü alınması gerekiyor.Tüm giderler bundan ibaret.)

2)Ürünün GTİP Numarasını bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

Dipnot:Paneller dokunmatik,içerisinde RAM, HDD, İşlemci bulunduran bir nevi bilgisayardır.
Bulduğum Tahmini GTİP No: 8471.41 - - Aynı kabin içinde en az bir merkezi işlem birimi ve bir giriş bir çıkış
birimi bulunanlar (birbirlerine bağlı olsun olmasın) :

Yukarıdaki yazdıklarımda bir yanlışlık varsa düzeltirseniz sevinirim.Sorularıma cevap verecek olan herkese şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla.
Corydoras isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:52
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design