Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-07-2011, 08:48   #1 (permalink)
Sego
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Sayın adminler bilgilerinizi esirgemeyin , lütfen..

Merhaba. Ben 18 yaşındayım Anadolu Lisesi mezunuyum. Ve doğru dürüst 4yıllık bölümleri tutturamıyorum. Tutturmaktan ziyade işletme gibi bölümleride pek istemiyorum açıkçası. Birkaç bölüm takıldı sonra aklıma 2 yıllıklardan ama gelişime açık ve güzel bölümlerden.Bunlardan birisininde Dış Ticaret olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden sizlere birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

- Dış Ticaret bölümünü 2 yıllık olarak kazanıp bitirdikten sonra 3 yıllık mecburi staj süreci oldugunu duydum. Bunu biraz daha açarmısınız rica etsem? Yani 3 yıllık staj sürecinde normal olarak maaş alabiliyormuyuz? Bu önemli çünkü. Yoksa çok düşük bir ücret mi oluyor bu konuda biraz tedirgin oldum. Tamam ilk başta çok yüksek maaşı kimse alamaz ama mesela alternatif olarak neler yapmamazı önerebilirsiniz?
- Daha sonra yükseltme sınavına girmeyi düşünüyorum tabiiki. Aöf mü yoksa örgün eğitimi mi önerirsiniz? Aöf'e gidip hem çalışıp hem para kazanmak istesem çok mu yanlış yapmış olurum?
- a ve b karneleri nelerdir bunları hiç bilmiyorum.
-Ve birde işi öğrenmek için kesinlikle gümrükte çalışmalısın diyorlar.. Kpss sınavından alınıyor sanırım. Çok yüksek bir puan mı acaba bunuda merak ediyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum , büyüklerimiz olarak bu bölümü seçmek isteyenlere yol gösterirseniz seviniriz.. Bilmediğimiz ama bilmemiz gereken ayrıntılar , püf noktalar veya önerilerinizde varsa lütfen paylaşalım..
Şimdiden teşekkürler diliyorum.
Sego isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:53
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design