Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-07-2011, 20:36   #17 (permalink)
alikaptan
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart gümrük ve paypal

Herkese iyi günler öncelikle şunu söylüyüm birkaç defa çinden çeşitli markalarda telefonlar getirdim posta yoluyla sorunsuz geldi. Son yaptığım işlemde sadece amerikalı satıcılarda bulabildiğim bir cihazı sipariş ettim değeri 400 usd. Amerika postası koli statüsünde olduğu için topkapı gümrüğe girmiş. Gittim görüştüm kutuyu açtılar inceleyip kapadılar ve bana ithali yasak ürün bulunduğundan iadesini istiyorum diye belge imzalattılar. Buraya kadar hersey iyiydi. Bende geldim paypala claim açtım paypal 3 gün sonra claimi kapattı ve iadeyi reddetti, onlarca kez mail attım, müşteri hizmetlileri ürünün gümrüğe neden takıldığına dair resmi bir belge gönderirisem durumun yeniden değerlendireleceğini söylediler ama ben böyle bir belge bulamadım. Nerdeyse iki hafta olsu takip numarasıyla takip ediyorum ürün hala gümrükte gözüküyor, bu adamlar ürünü kaç güne geri yolluyolar, yoksa bir süre kendilerimi kullanıyolar. Takip numrasındada birsey gözükmediği için haliyle paypal ada birsey ispatlıyamıyorum. Finansbaka harcama itirazında bulundum gecen gün ertesi gün arayıp durumla ilgili bilgi istedi müşteri görevlisi bende derdimi anlattım, başka birsey yapmam gerekiyormu. Bu olayın tamamen aynısı bir çinli satıcıylada başıma gelmişti paypal 2 haftada paramı iade etmişti kargo şirketi ups idi. Paypal ın şimdiki vaka için verdiği cevap şu ülkeniz gümrük yasalarından siz sorumlusunuz satıcı bunu bilemez anlayısınız için tesekkür ederim falan filan. çifte standart var anlayacağınız çinli satıcıları umursamıyolar. Amerikalı satıcıları kayırıyolar. Yardımlarınızı bekliyorum lütfen bilgisi olan yardım etsin.

Bu arada ups ile yaptığım ve iade aldığım işlemide kısaca anlatayım sizlerede tecrübe olsun. 370 usd değerinde tablet pc aldım Aliexpress ten. Geldi gümrüğe takıldı. aradılar ve ürünü istemediğimi söyledim, alıcı ürünü reddetti yazdı ve ürün iade yoluna koyuldu yani posta veya gümrük yoluyla gelen ürüne devletin el koyması gibi birsey soz konusu değil. Alıcı bulunamazsa göndericiyle irtibata geçilir ve onun istediği yapılır veya direk iade geri gider.
alikaptan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:59
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design