Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-07-2011, 16:56   #3 (permalink)
serkanbilikli
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Hollanda dan gelen 97 euroluk ürün gümrükte

ilginize teşekkür ederim bende bu deneyimimi sizinle paylaşmak istedim;

bugün gittim izmir havalimanına ve paketi aldım sadece 75 tl ardiye masrafı ödedim ordino masrafı talep etmedi ups ve işlerimi kendim hallettim vekaletsiz ayrıca 150 euro aşağısı olduğu içinde gümrük memurları vergiden muaf tuttu sonuç olarak 45 dk zaman kaybım ve 75 tl ardiye parası kaybım oldu adım adım anlatayım
1-ordino belgelerini gümrükteki ups kargodan aldım(masrafsız)
2-belgeler ile gümrük yazı işler kalemine gittim oradaki memur ordino belgelerine bakıp form doldurdu kaşeledi mühürledi.
3-yazı işlerindeki formu alıp müdürlere çıktım imza aldım.muayene bölümüne gittim.
4-muayene memurluğu bölümündeki memura gittim müdürden onaylı belgeyi verdim hesap yaptı 97 euroluk mal vergiden muaftır ibaresini yazdı imzaladı ve mühürledi.
5-tekar en baştaki yere yani yazı işler kalemine gitmem söylendi gittim en son bir imza aldım ve kimlik fotokopisi ile ordino fotokopisini benden aldı.ambara git dedi.elimde 1 adet form(form 3 nusha biri bizde kalıyor) ve ordino ile gittim.
6-ambara gittim oradaki memur ambar fişi doldurdu bilgisayar çıktısı verdi.karrgo bölümüne git dedi ardiye parası vereceksin dedi.
7-kargo bölümüne gittim Thy ye aitmiş kargo bölümü elimde ilk baştaki form,ordino ve ambar çıktısı ile gittim ve 75 tl lik ücreti ödedim.
8-75 tl lik ardiye masraf makbuzunu geri götürüp ambardaki memura verdim . memura ordaki görevliye benim ordinoyu verip şu ürünleri getir dedi bende görevli ile birlikte gittim kutuyu açtık kontrol ettik ve teslim aldım.
tüm bunlar 45 dk mı aldı . ama yinede tavsiye etmem en güzel yanı 75 tl ile işi kurtarmak oldu. iyi forumlar
serkanbilikli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:18
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design